Buradasınız
Home > Güncel > Porsche GT3 Cup Start Alıyor

Porsche GT3 Cup Start Alıyor

Porsche’nin GT3 modelinin tek marka kupası olan Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe 26-27 Mart 2011 tarihlerinde İstanbul Park’ta koşulacak olan 1’nci ayakla başlıyor. BP, Castrol, Doğuş Otomotiv, Michelin, Adidas ve Virgin Radio gibi önemli markaların sponsor olduğu heyecan dolu maraton 10 pilotun katılımıyla 7 Ayaktan oluşurken, bunlardan üçü yurtdışında koşulacak. Şampiyonada 10 adet 420 HP gücünde 997 serisi Porsche GT3 Cup görev yapacak.

İkinci sezona giren Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe bu sezon da birbirinden önemli sponsorların desteğiyle pistlerde fırtınalar estirecek. Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da BP, Castrol ve Doğuş Otomotiv tarafından desteklenen Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe’a yurtdışında Porsche Central and Eastern Europe da destek veriyor. Michelin’in lastik sağladığı Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe’a Adidas ve Virgin Radio da destek veriyor.

İş Dünyasından Porsche GT3’lerle Yarış Pistine

Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe’un 26-27 Mart’ta başlayacak olan 2011 sezonunda 10 pilot yarışacak. Geçen sene olduğu gibi bu sene de pilotlar başarılı işadamlarından oluşuyor. Hafta içi çalışan pilotlar profesyonel bir anlayışla 7 hafta sonunu pistlerde stres atarak geçirecek. Şampiyonaya katılan 10 pilotun 5’i Türk. Cenk Çeyişakar, Yücel Özbek, Yadel Oksan, Cengiz Oğuzhan ve Arif Suyabatmaz gibi Türk pilotların yanı sıra Stefan Bihl, Antonis Wossos, William Langhourne gibi yabancı pilotlar da sezon boyunca mücadele edecek.

7 ayaktan oluşacak heyecan

PCCEE, 26-27 Mart 2011’de koşulacak olan 1’nci ayakla İstanbul Park’ta başlayacak ve 29-30 Ekim 2011’de koşulacak olan son yarışla yine İstanbul Park’ta sona erecek. İstanbul’da koşulacak 1’nci ayağı 16-17 Nisan’da İzmir’deki 2’nci ve Formula 1 ile eş zamanlı olarak 6-8 Mayıs’ta İstanbul’da koşulacak olan 3’ncü yarış takip edecek. 13-14 Ağustos’ta Serres’te koşulacak olan Yunanistan’daki yarışın ardından pilotlar 24-25 Eylül’de mücadeleye Çek Cumhuriyeti Şampiyonasına dahil olarak Brno Circuit’te devam edecek ve 14-15 Ekim’de Rijeka’da koşulacak olan Hırvatistan yarışının ardından tekrar İstanbul Park’a dönerek 29-30 Ekim’de şampiyonayı tamamlayacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı