Buradasınız
Home > Güncel > Porche Sportscup’ta 3 Türk

Porche Sportscup’ta 3 Türk

Türk pilotlarının Avrupa seferi devam ediyor. Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotları, farklı Avrupa ülkelerindeki Porsche Cup organizasyonlarında ülkemizi temsil ediyor. Dünyanın önde gelen spor otomobil markası Porsche’nin farklı ülkelerde hayata geçirdiği heyecan fırtınası bütün hızıyla devam ediyor. Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından Arif Suyabatmaz, Yadel Oskan ve Cengiz Oğuzhan 16-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen Porsche Sportscup’a katılarak ülkemizi temsil etti. Avusturya’nın Spielberg kentinde bulunan ve Mayıs ayında hizmete açılan Red Bull Ring’de gerçekleştirilen Porsche Sportscup’ta 45 pilot start aldı.

Yağmur altında gerçekleştirilen yarış öncesindeki sıralama turlarında etkileyici bir performans ortaya koyan Yadel Oskan kendi klasmanının en iyi zamanına imza atarak genel klasmanda 16. cepten start alırken, Cengiz Oğuzhan sınıfının en iyi 4. ve Arif Suyabatmaz ise sınıfının en iyi 7. zamanına imza attı.

Porsche Sportscup’a hızlı bir başlangıç yapan Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından Yadel Oskan ve Arif Suyabatmaz yarışın ilk bölümünde büyük bir talihsizlik yaşadı. Yarışın henüz başlarında meydana gelen kazanın içerisinde kalan Yadel Oskan ve Arif Suyabatmaz’ın araçları hasar aldı ve oluşan hasar nedeniyle yarış dışı kaldılar. Temiz bir yarış çıkartan Cengiz Oğuzhan ise yarışı kendi sınıfında 4. olarak bitirdi.

Pazar günü koşulan ikinci yarışta pilotlarımız tekrar üst sıralara doğru tırmandı. Yarışa arka sıralardan başlayan Yadel Oskan kendi sınıfında 4. olarak yarışı tamamlarken, Cengiz Oğuzhan ise yarışı 7. sırada bitirdi. Arif Suyabatmaz yine şansızdı. Girdiği ikili mücadelede lastiği hasar gören Arif Suyabatmaz yarışın bitmesine 6 tur kala yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Porsche Sports Cup ile aynı hafta sonunda Pazar günü öğleden sonra koşulan Endurance yarışlarında ise Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından ikisi başarılı bir yarış çıkardı ve podyum görerek bizleri gururlandırdı. 53 turluk yarış sonunda Yadel Oskan 997 Cup Otomobilleri klasmanında 2. olurken Cengiz Oğuzhan ise yarışı 3. sırada tamamlayarak podyum gördü. Kötü şans Arif Suyabatmaz’ın peşini burada da bırakmadı. Arif Suyabatmaz yarış başladıktan sadece birkaç tur sonra yaşadığı teknik sorun nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı