Buradasınız
Home > Güncel > Polonya da Pist Canavarına Kavuştu

Polonya da Pist Canavarına Kavuştu

CARMEDYA.COM – Şu sıralar Goodwood’da ilginç otomobiller tanıtılıyor. Bu araçlardan birisi olan Arrinera Hussarya GT, Polonya’nın milli gururu olabilecek derecede yüksek performansa sahip bir otomobil.

Pistlere özel bir otomobil olan Hussarya GT’de kullanılan karbon fiber aerodinamik paket büyük splitter, deflektörler, yan etekler, dev spoiler ve difüzörden oluşuyor. Arka camı olmayan otomobilin yan camları da sabit tasarlanırken tavanda bir hava girşi dikkat çekiyor.

İç mekanı, bir yarış otomobilinden beklendiği gibi sade olan araçta yerinden kolayca sökülebilen ve üzerinde araç fonksiyonlarını kumanda eden düğmeler barındıran direksiyon simidi, takla kafesi, dijital gösterge paneli ve karbon fiber yüzeyler bulunuyor.

1.250 kg ağırlığa sahip olan otomobilin kaputu altında görev yapan 6.2 litre hacimli v8 motor Chevrolet raflarından alınmış ve 420 ile 650 beygir arasında güç üretebiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı