Buradasınız
Home > Güncel > Polestar’dan Büyük Volvo Modellerine Ek Güç

Polestar’dan Büyük Volvo Modellerine Ek Güç

CARMEDYA.COM – Volvo cephesinden gelen haberler iyi. Geçtiğmiz hafta Türkiye’de lansmanı yapılan S90 ve station wagon kardeşi V90, Polestar tarafından geliştirilen modifikasyon kitiyle donatıldı.

Dış görünümde sadece bagaj kapağına eklenen Polestar logosuyla tanınabilen versiyonlarda kullanılan 2 litre hacimli turbo Diesel motor 240 beygir güç, 500 Nm tork üretecek şekilde güçlendirilmiş.

Güç artışı çok olmasa da gaz pedalına verilen tepki iyileştirilmiş. Ayrıca otomatik modda şanzıman vitesleri daha uzun süre geçirmeden tutabiliyor ki bu da ara hızlanmaları iyileştirmiş. Araçların 0’dan 100 km/s sürate ulaşma sürelerinde de 0.1 saniyelik düşüş gerçekleşmiş.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı