Buradasınız
Home > Güncel > Polestar Şimdi de XC90’ı Güçlendirdi

Polestar Şimdi de XC90’ı Güçlendirdi

CARMEDYA.COM – Polestar’ın Volvo modelleri içerisinde yayılmasını izlemek keyif vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde S90 ve V90 için geliştirdiği modifikasyon kitini tanıtan firma şimdi de XC90’ı güçlendirdi.

Volvo’nun büyük SUV modelinin en kuvvetli versiyonu olan T8 Twin Engine’i güçlendiren Polestar, turbo ve kompresör beslemeye sahip 2 litre hacimli benzinli motorun gücünü 334 beygire, torkunuysa 440 Nm’ye yükseltirken elektrik motoru 87 beygir güç, 240 Nm tork üretebiliyor.

Ek güçle birlikte gaz pedalı tepkileri ve şanzımanın seçilen viteste daha uzun durması gibi iyileştirmeler de araca uygulanmış. 0’dan 100 km/s sürate 5.5 saniyede ulaşabilen bu XC90’ın ortalama yakıt tüketimi 2.1 litre/100 km olarak açıklanırken elektrik motorunun menzili 43 km.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı