Buradasınız
Home > Güncel > Pist Sezonu İzmir’de Açılıyor

Pist Sezonu İzmir’de Açılıyor

Türkiye Pist Şampiyonası’nda heyecan, sezonun açılış yarışı için İzmir’e taşınıyor. Ülkü Yarış Pisti’nde 14-15 Nisan tarihlerinde TOSFED organizatörlüğünde gerçekleştirilecek yarışlarla beraber, altı ayaklık Türkiye Pist Şampiyonası maratonu start almış olacak.

Süper, Maxi ve 1600 Grup & Dizel Grup olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak yarışma büyük heyecana sahne olması beklenen ilk yarışa takım olarak Borusan Otomotiv Motorsport ve Ülkü Motorspor katılacak.

Bugün antrenman ve sıralama turları ile Super ve Maxi Grup birinci yarışları koşuluyor. Pazar günü ise Süper Grup ve Maxi Grup otomobillerinin ikinci yarışları ile geçtiğimiz yıl amatör yarışmacılar için kuralları daha da sadeleştirilen 1600 Grup yarışı yapılacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı