Buradasınız
Home > Güncel > Pirelli’nin Yeni Lastiği Temmuz’da Türkiye’de

Pirelli’nin Yeni Lastiği Temmuz’da Türkiye’de

Pirelli, tüketicilerin farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamak üzere “Yeşil Performans” ürün gamının en son temsilcisi olarak Cinturato P7 Blue’yu Temmuz ayında pazara sunuyor. Orta ve yüksek güçteki araçların güvenlik ve enerji tasarrufu ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için geliştirilen Cinturato P7 Blue, Avrupa’da Kasım ayında başlayacak olan yeni lastik etiket uygulamasına göre “AA”  ile etiketlenen ilk lastik olarak dikkat çekiyor.

Cinturato P7 Blue,  ıslak zeminde “B” ile etiketlenen bir lastikle karşılaştırıldığında 2,6 metre kadar daha kısa fren mesafesi ve dönme direnci “C” olarak etiketlenen bir lastikle karşılaştırıldığında yüzde 23 oranında daha az dönme direnci sunuyor. Böylece Cinturato P7 Blue ile yılda yüzde 5,1 yakıt tasaruffu elde edilirken 90 Euro’nun üzerinde tüketicilerin ekonomisine katkıda bulunuluyor.

Pirelli tüm dünyada daha çevreci ürünlere yönelen tüketicilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak ve sürdürülebilir mobilite için Türkiye, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Almanya, Birleşik Krallık, ve Romanya’da bulunan ve Milan’daki merkezle koordinasyon içinde Ar-Ge çalışmalarını sürdüren 1200 mühendisle yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Her yıl cirosunun yaklaşık yüzde 3’ünü, ki bu yaklaşık olarak 150 milyon Euro anlamına geliyor, Ar-Ge’ye ayıran Pirelli, 5 bin’den fazla patentin sahibi olarak lastik sektörünün gelişiminde birçok ilk gerçekleştirmiş durumda.

Valencia’da koşulan Formula 1 Avrupa Grand Prix’inde gerçekleştirilen Cinturato P7 Blue’nın tanıtımı dünyanın en güçlü süper otomobilleri için geliştirilen PZero’nun 25. yıldönümü kutlamaları ile birlikte gerçekleştirildi.

P Zero ailesi, 2007 yılında doğan ve dünyanın en prestijli otomobil üreticileri ile işbirlikleri sayesinde sürekli olarak gelişmeye devam eden PZero’nun ve süper spor otomobiller için geliştirilen Corsa’nın temellerine dayanıyor. İlk olarak 1987 yılında tanıtılan Pirelli PZero Giallo, motorsporlarındaki deneyimlerden geliştirilen ilk otomobil lastiği olarak Ferrari F40’ın gücünü yollara en iyi şekilde aktarmak için geliştirilmişti. PZero ürün gamı düşük ve ultra düşük profilli yanak gibi artık standart haline gelen yenilikleri lastik ve otomobil sektörüne kazandırdı.

Cinturato ve PZero Pirelli’yi premium sınıfta en çok temsil eden ürünler olarak öne çıkıyor. Yüksek teknoloji ve kaliteye sahip ürünler talep eden müşterilerin beklentilerini karşılamak üzere çalışmalarını sürdüren Pirelli, 2015 yılında premium pazarında dünya lideri olmayı hedefliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı