Buradasınız
Home > Güncel > Pirelli’den Çevre’ye Yatırım

Pirelli’den Çevre’ye Yatırım

Pirelli Vizzola

Lifegate firması ile Vizzola test merkezinde meydana gelen karbondioksit emisyonlarının incelenmesi, çevreye etkilerinin azaltılması ve telafi edilmesi için önemli bir işbirliğine imza atan Pirelli, İtalya’nın Ticino Parkı’nda 26.936 metrekarelik ve Madagaskar’da 5.015 metrekarelik ormanlık alanları oluşturarak bu alanların korunmasını sağlayacak. Oluşturulacak olan bu ormanlık alanlar; Pirelli Test Departmanının gerçekleştirdiği testlerde, otomobil üreticilerinin araç ve lastik geliştirme çalışmalarında ve yarış okullarının düzenlediği motorspor aktivitelerinde meydana gelen karbondioksit emisyonlarının tümünü telafi edebilecek.

ListenRead phoneticall Böylece Vizzola Ticino’da yer alan Pirelli Test Merkezi’nde 2009 yılında gerçekleştirilen test aktiviteleri sonucunda çevreye yayılan toplam 20.201 kg karbondioksit, Ocak 2005 tarihli ISO 14001 sertifikalı çevre yönetim sistemi tarafından geliştirilen iyileştirme programının bir parçası olarak telafi edilmiş olacak.

Bu girişim Lifegate’in Zero Impact® projesinin bir parçası olarak Italya’da Kyoto Protokolü hedeflerini pekiştirmek, firmaların, ürünlerin ve insanların faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkisini ölçmek ve yeni ormanlık alanlar yaratarak İtalya ve tüm dünyadaki karbon salımını azaltmak amacı ile gerçekleştiriliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı