Buradasınız
Home > Güncel > Pirelli Şampiyonları Ağırladı

Pirelli Şampiyonları Ağırladı

İki yıldır Pirelli lastikleriyle yarışan Castrol Ford Team Türkiye, 2011 sezonunu markalar şampiyonu olarak tamamlarken, genç yetenek Yağız Avcı ise sezonu pilotlar şampiyonu olarak tamamladı. Pirelli Ailesi şampiyonları tebrik etmek ve kendilerini şampiyonluğa taşıyan lastiklerin üretim teknolojisini göstermek için Castrol Ford Team Türkiye’yi İzmit’te ağırladı. Motor sporlarının deneyimli ismi Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı önderliğinde tam kadro fabrikaya gelen takım, aldıkları teorik bilgilendirmenin ardından 15 bin m2’lik motor sporları departmanını gezerek ilk aşamadan son aşamaya kadar bir yarış lastiğinin üretim aşamalarını inceledi.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı “Bir yarış pilotu olarak ekip arkadaşlarım ve otomobilim kadar lastiklerime güvenmek benim için oldukça önemli. Takım arkadaşlarımla birlikte Pirelli lastikleri ile elde ettiğimiz başarıdan gurur duyuyoruz” derken, Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar BOSTANCI ise “2011 sezonunu şampiyon olarak tamamladık. Çok başarılı bir sezonu daha geride bırakmış olmanın mutluluğuyla belirtmek isterim ki, bu başarı tam bir ekip işi. Sadece takım olarak bizim başarımız değil, bizleri destekleyen sponsor ve tedarikçilerimizin de bu başarıda payı büyük. Bize yıllardır lastik sağlayan ve bize sağladıları destek ile zorlu yarış koşullarında her zaman yanımızda olan Pirelli’ye teşekkür ederim. Ekip olarak; geçtiğimiz yıl 50. yılını kutlayan ve ralliden Formula 1’e kadar motorsporlarının farklı dalları için lastik üreten Türk Pirelli İzmit Fabrikasında olmak ve bizim için üretilen lastiklerin üretildiği yerleri yakından görmek oldukça heyecan verici bir deneyim” dedi.

Castrol Ford Team Türkiye’yi ev sahibi olarak ağırlayan Türk Pirelli Pazarlama Koordinatörü Erkal Özürün “Türk Pirelli olarak Pirelli’nin tüm motorsporları üretimini üstlenmiş durumdayız. Bu ise şu an için ralliden Formula 1’e kadar 200 tip lastik üretimi anlamına geliyor. Buradaki 200 kişilik Türk Pirelli ekibi pilotları şampiyonluğa taşıyan lastikleri pilotlardan gelen geri bildirim doğrultusunda geliştiriyor ve üretiyor. Motorsporlarında elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi standart lastiklerin üretimine aktarıyor olmak bizim için oldukça önemli” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı