Buradasınız
Home > Güncel > Pilot Adayları Piste Caterham İle Hazırlanıyor

Pilot Adayları Piste Caterham İle Hazırlanıyor

Efsanevi tek kişilik üstü açık Caterham Super 7 yarış otomobilleri yeniden parkurlara çıkıyor. Motorsport Academy, Caterham yarış otomobilleriyle pist pilotluğu eğitimlerine başladı. Tecrübeli pist pilotu Can Artam ve GÜSEM işbirliğinde gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilk aşaması GÜSEM Eğitim alanında, ikinci aşaması ise Körfez Yarış Pistinde yapılacak.

Türkiye’nin ilk Grand Prix pilotu Can Artam ve GÜSEM İleri sürücülük Teknikleri Uzmanı Yener Gülünay tarafından tasarlanan eğitim programı motorsporlarına ve yarışçılığa ilk adımı bilinçli bir şekilde atma şansı veriyor.
İlki 26 Ocak Cumartesi günü GÜSEM Eğitim Alanında yapılan Caterham Sürüş Deneyimi katılımcılar tarafından tam not aldı. Caterham’ların direksiyonuna geçen pilot adayları teorik eğitimden sonra slalom ve kayma kontrolü istasyonlarında pratik yaptılar. Son olarak ise özel tasarlanan parkurda, zamana karşı Caterham yarış otomobillerini kullanma imkanı buldular.

Özel hazırlanan bir parkurda, gerçek yarış otomobilleriyle eşsiz bir deneyime ve yüksek adrenaline hazır mısınız? Caterham Sürüş Deneyimi aktivitesinin ikincisi 15 Şubat Cumartesi günü yapılacak. Başvurular www.canartammotorsportacademy.com web sitesinden yapılabiliyor.

Caterham / Motorsport Academy / GÜSEM

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı