Buradasınız
Home > Güncel > Pick-Up Sınıfına Doblo Sürprizi

Pick-Up Sınıfına Doblo Sürprizi

Fiat Doblo Pick-Up Konsepti

Fiat’ın Doblo pick-up konsepti, Yeni Doblo ile platform, ön yüz ve iç mekan benzerliğinin yanı sıra motor yelpazesi ve süspansiyon gibi özellikler bakımından benzerlik taşıyor. Kompakt dış ebatlarıyla öne çıkan Fiat’ın yeni ticari araç konseptinin kasa ölçülerinin uzunluğu 2,30 m, genişliği 1,86 m ve yük yüzeyi 4 m2… Yol yükünü, dayanıklılığı, hafifliği ve düşük yakıt tüketimini temin etmek adına, yüksek sağlamlığa sahip çelik kafesli, kaydırmaz kontrplak zeminli ve hafif alüminyum alaşım yan kısımlı bir kasa kullanılmış. Bununla birlikte iş alet ve donanımını tamamen güvenli ve atmosferik etkenlerden korunmuş bir şekilde saklamak üzere döşemenin altına kullanışlı bir bölme eklenmiş.

1000 kg’a varan taşıma kapasitesi ise akslar üzerinde azami düzeyde izin verilen yükleri garanti eden yepyeni çift bağlantılı arka süspansiyon sistemleri sayesinde mümkün kılınmış. Fiat, küçük kamyoneti yeniden icat ederek üreticilerin daha önce keşfetmediği bir segmente giren araç sunuyor. Prototipin kasasında merdiven ve kova taşıma tertibatı, yük tutucu kancalar, kabin ve arka camı koruma maksatlı olarak güçlü bir tel ızgara yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Pick-Up Sınıfına Doblo Sürprizi

    1. BİR DOBLO KULLANICISI OLARAK YORUMUM ARAÇ GERÇEKTEN ÇOK ÇİRKİN OLMUŞ PİKAP

    Comments are closed.

    Yukarı