Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot’ya Yokohama Desteği

Peugeot’ya Yokohama Desteği

Peugeot Yokohama

Lastik üreticisi Yokohama, Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nda Peugeot Sport Türkiye takımının resmi sponsorları arasında yer alıyor. F3 Grand Prix ve FIA World Touring Car Championship (WTCC) başta olmak üzere dünyaca ünlü yarışlara ve motor sporlarına destek veren Yokohama bu kez Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nda yarışan ilk ve tek bayan ekip olan Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ile piste çıkacak.

Yarışlara 15-18 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen WRC Türkiye ayağı ile başlayan Peugeot Sport Türkiye Ekibi Haziran – Ekim ayları arasında sırasıyla Sardunya-İtalya, Ypres-Belçika, Açores-Portekiz, Madeira- Portekiz, Barum-Çek Cumhuriyeti, San Remo-İtalya ve İskoçya Rallisi- İngiltere olmak üzere toplam sekiz yarışta mücadele edecek.

Organizasyonda Yokohama’nın ADVAN yarış lastikleri kullanılacak. Peugeot 207 Super 2000 araçlara 240/610R17 ebatlarında kuru zemin için A005, ıslak zemin için A006 desenli lastikler takılacak. ADVAN yarış lastikleri İsveç’te STCC, Danimarka’da DTC, Rusya’da RTCC yarışlarında ve European Touring Car Cup’da (ETCC) S2000 kategorisinde de kullanılıyor.

Yokohama, 2010 yılından itibaren WTCC ve diğer yarışlarda kullandığı yarış lastiklerinde portakal yağı kullanımına başladı. Portakal yağı lastiğin daha esnek olmasını ve yolu daha iyi tutmasını sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı