Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot’nun Yeni Üretim Üssü: Hindistan

Peugeot’nun Yeni Üretim Üssü: Hindistan

Global genişleme stratejisini sürdüren Peugeot, Hindistan’da yeni bir üretim tesisi kuracağını açıkladı.

Peugeot ve Gujarat Eyaleti, Ahmedabad yakınındaki Sanand’da araç, motor ve şanzıman üretim tesisleri kurmak için anlaşma imzaladılar.

Anlaşmaya göre, Peugeot, Hindistan’nın batısında hızlı gelişme halindeki Sanand otomotiv havzasının kalbinde yer alan 2 km2’lik bir arazide 650 milyon Avro yatırım yapmayı planlıyor. Peugeot burada modern boya ve montaj atölyeleri içerecek ve yılda 170.000 araç üretim kapasitesine sahip olacak ultra modern bir üretim merkezi kuracak. Grubun belirleyici özelliği olan en son teknoloji ve yüksek performanslı teknolojilerin kullanıldığı bir motor ve vites kutusu fabrikası da bu ileri teknolojili sanayi tesislerini tamamlayacak. Bu proje aynı zamanda Sanand otomotiv havzasında 5 bin yeni direkt iş imkânı yaratacak. İlgili imalatçı ve tedarikçilere şirketin yeni üretim merkezine erişim olanağı sağlamak için, tesis büyük bir imalatçı parkına da ev sahipliği yapacak. İlk yerli üretim Peugeot’nun 2014 yılında banttan inmesi bekleniyor.

Peugeot ile Gujarat yetkilileri aynı zamanda otomotiv sektöründe yetkinlik ve becerilerin geliştirilmesine yönelik bir enstitü kurmayı da planladıklarını açıkladılar.

Hindistan, Grup için stratejik bir öncelik oluşturuyor. Bu yatırım, Peugeot markasının, müşterilerine ve bayilerine Pazar koşullarına mükemmel adapte olan geniş bir ürün yelpazesini aşamalı olarak sunma doğrultusundaki uzun vadeli vizyonunun bir parçası olarak nitelendiriliyor. Peugeot Hint pazarının farklı ihtiyaç ve tercihleri ​​doğrultusunda ürünler çıkararak Peugeot kimliğini ve “MOTION & EMOTION” kurumsal sloganını güçlendirmeyi hedefliyor.

Diğer yandan Peugeot, Ocak 2012 yılında Delhi’de düzenlenecek Motor Show’a da katılmak için hazırlıklara başladı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı