Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot’dan Yeni Dizel Hibrid: 508 RXH

Peugeot’dan Yeni Dizel Hibrid: 508 RXH

Peugeot, dizel hibrid motoru ve şık tasarımı ile tüm dikkatleri üzerinde oplayan 508 RXH modelinin ilk görüntülerinin yanında model hakkındaki detayları da açıkladı.

508 RXH’in tarzı ve HYbrid4 yenilikçi motor seçeneği, 200 hp güç, 4 tekerlekten çekiş, yüzde 100 elektrikli mod, kilometrede 100 gramın altında CO2 emisyonları gibi özelliklerle öne çıkıyor. Peugeot RXH’ın dünya prömiyeri Eylül ayında düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Duruşu ve özel tasarımı ilk bakışta aracın SUV dünyasına ait olduğunu gösteriyor.  Yükseltilmiş ve genişletilmiş gövdesiyle olduğu kadar, bu yeni versiyon aynı zamanda, daha da dışa vurumcu tasarımlı dalgalı radyatör ızgarasının her iki yanında 3 pençe izini çağrıştıran, gece olduğu gibi gündüz de etkin LED’li farlarının somutlaştırdığı elit bir tasarıma sahip.

Peugeot 508 RXH

Aracın özel karakterini güçlendirmek üzere, 508 RXH’in iç mekanı bakır rengi dekorları ya da alkantra deri döşemesinde olduğu gibi, ayırt edici renkler ve kaliteli malzemelerle tamamen özgün bir görüntü sunuyor.

Araç tek bir donanım seviyesi ile sunuluyor. 508 RXH, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, elektrikli ön koltuklar, head up ekranı, 18” jantlar, camlı panoramik tavan, koyu renkli akustik lamine yan camlar, WIP Nav Plus radyonavigasyon gibi zengin standart ekipmanlarla donatılmış.

Sadece dünyanın ilk dizel hibrid motor seçeneği 2.0 l HDi FAP HYbrid4 güç ünitesi ile sunulan 508 RXH, sürüş keyfi ve değişim özgürlüğü ile eşanlamlı. 147 kW (200 hp) maksimum güç, 4 tekerlekten çekiş ve 450 Nm’lik maksimum tork ile 508 RXH her türlü yol koşulunda tüm kullanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmış. Araç ayrıca şehir içinde kullanım için ideal, yakıt tüketimini karma devirde 100 kilometrede 4,2 litrenin altına, emisyonları kilometrede 109 gram CO2 emisyonunun altına düşüren yüzde 100 elektrikli kullanım modu da sunarak, bu segmentte yepyeni perspektifler açıyor.

Peugeot 508 RXH

3008 HYbrid4’ün de birkaç hafta içinde yapılacak olan uluslararası lansmanı ile, birçok modelinde HYbrid4 teknolojisini sunacak olan Peugeot, sürüş keyfi ve çevreyi koruma alanında yenilikçi stratejisini sürdürüyor.

508 RXH Eylül 2011’de Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerinde tanıtıldıktan sonra, 2012 ilkbaharından itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı