Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot’dan Sıra Dışı Kaykay

Peugeot’dan Sıra Dışı Kaykay

Philippe Starck, Peugeot Cycles ve Bordeaux Belediye Başkanı Alain Juppé yeni kaykay-bisiklet konseptinin Pibal (yılan balığı yavrusu) ismi verilen ilk prototipini tanıttılar.

Pibal, Bordeaux sakinlerinin kullanımına ödünç olarak sunulan bisiklet parkını  yenileyecek  ve onların ulaşım olanaklarını Philippe Starck tarafından tasarlanıp Peugeot’nun geliştirdiği yeni şehir içi ergonomi sayesinde daha da arttıracak.

130 yıllık tecrübesi ve bisiklet alanındaki uzmanlığı sayesinde, Peugeot Bordeaux’luların fikirleri ile Starck’ın vizyonunun teknik, endüstriyel ve ekonomik açıdan yakınlaşmasını sağladı.

Özellikle Mu by Peugeot hizmet arzıyla bireysel ulaşımın yenilikçi aktörü olan Peugeot, bu işbirliği çerçevesinde yepyeni çözüm arayışlarını sürdürüyor. Böylece, Peugeot Cycles, Pibal ismi verilen kaykay-bisikleti geliştirerek, Fransa’da Romilly sur Seine’deki  tarihi fabrikasında seri üretimini gerçekleştirecek. Pibal adı verilen kaykay-bisiklet, kiralama merkezi Maison du Vélo’da ücretsiz olarak şehir sakinlerinin kullanımına sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı