Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot’dan Rio’da Sıra Dışı Lansman

Peugeot’dan Rio’da Sıra Dışı Lansman

Peugeot, 208’in ön tanıtımı için, Rio de Janeiro’da, bugüne kadar bir arada kullanılmamış teknolojilerin bir araya getirildiği sıra dışı bir etkinlik düzenleyerek dünyanın dikkatini yeni aracına çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz 2 Kasım günü söz konusu yeni araç hakkında ilk bilgilerin kamuya duyurulmasının ardından, bu etkinlik, 208’in güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak programın ikinci ana safhasını teşkil ediyor.

Gösteri, Carioca Şehri Rio de Janeiro’nun simgeleşmiş kültür ve sosyal yaşam mekanlarından Cinelandia Meydanı’nda 8 Aralık akşamı binlerce seyirci önünde gerçekleştirildi.

Bu etkinlik için Brezilya’nın seçilmiş olması, Peugeot markasının uluslararasılaşmasını simgeliyor. Bu seçim, aynı zamanda, 208 “Let Your Body Drive” imzası ile de uyumlu.

Geçtiğimiz 9 Aralık günü ilk fragman Internet’te yayınlandı. Şu anda, etkinliğin tümünü gösteren ve bu etkileyici gösterinin “canlı” olarak yaşanmasına imkan veren filmin tamamı, Internet’te ve YouTube ve Facebook sosyal ağlarında video olarak mevcut. Böylece, “uluslararası viralleşme” (virüse benzer şekilde Internet üzerinden yayın yapma) hedefi çerçevesinde düzenek tamamlanmış oluyor. Film, http://www.youtube.com/Peugeot adresinden Paris saatiyle 09.00’dan itibaren izlenebilir.

İleri teknolojilerin kullanıldığı bir gösteri

Peugeot’nun ve ürünün modernliğinin simgesi olarak bu gösteride en ileri teknolojiler kullanıldığı (3D Mapping projeksiyon ve Kinect) gibi, bunlara bir dördüncü boyut daha eklendi: izleyici kitlesi ile doğrudan interaktif bağlantı.

Bu gösteri esnasında, izleyiciler, etkinliğin ritimleri ve nabız atışlarına uyarak topluca karşılıklı etkileşime girmek suretiyle “Let Your Body Drive” imzasını yaşatıyorlar.

Uluslararası iddiaya sahip bir otomobil

Hacim olarak milyonlarca satış yapan başarılı araç serisi 200 serisinin varisi 208 için Peugeot’nun büyük hedefleri var. Uluslararası iddiası olan bu model, 2012 Mart ayı ile 2013 Mart ayı arasındaki dönemde çeşitli pazarlarda piyasaya sürülecek.

208, Avrupa’da, Fransa’nın Poissy ve Mulhouse Fabrikaları’nda ve Çek Cumhuriyeti’nin Trnava Kenti’nde üretilecek. 2013’ten itibaren, Latin Amerika pazarlarının ihtiyacı için, Rio de Janeiro eyaletindeki Porto Real Fabrikası’nda da üretilecek.


Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı