Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot’dan İki Yeni Konsept

Peugeot’dan İki Yeni Konsept

CARMEDYA.COM – Peugeot’nun 4 bin m2’lik standında sergilenen 40 otomobil ve tamamen yenilenen 8 serisi modelleri 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Yeni 308 GT ve 508 modelleri de fuarda sergilenen modeller arasındaki yerini alıyor.

Fransız üretici Exalt ve Quartz konsept modellerini de Paris’te sergiliyor. Exalt konsept modeli doruğa çıkarılan hatchback vizyonunu simgeliyor ve 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda ONYX konsepti ile başlatılan yaklaşım içinde yerini alıyor.

Quartz konsepti, yeni nesil SUV’un güçlü ifadesi ile Peugeot’nun en güçlü versiyonlarının dünyasını bir araya getiriyor.

Peugeot Exalt

Aynı zamanda Peugeot 208 2L HYbrid Air show-car da çevreci teknolojileri vurguluyor. Benzinli versiyonlarda PureTech ailesi ve 1.6 THP ile dizel cephesinde BlueHDi ile olmak üzere, Euro 6 motor seçeneklerinin kullanımı yaygınlaştırılıyor.

2008 DKR ve 208 GTi 30. Yıl Özel Seri modeli de yine sergilenen araçlar arasında…

Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’nda, aynı zamanda Peugeot motosikletlerinin en yenisi olan yeni kaykay Django’yu tanıtıyor. Doğrudan 50’li yıllardan geliyormuş izlenimi veren Django markanın ilk scooter’ı olan S57’yi yeniden yorumluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı