Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot Türkiye’ye Taze Kan

Peugeot Türkiye’ye Taze Kan

Peugeot Otomotiv’den yapılan açıklamayla 1 Nisan 2013 tarihi itibari ile Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Filo ve 2. El Satış Direktörlüğü görevine R. Merih Tüzün atandığı bildirildi. Tüzün’ün direkt olarak Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü’ne bağlı olarak görev alacağı belirtilirken, Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Satış  Direktörü Bekir Hassan’ın Türkiye’deki görev süresinin 2013 yılının 2. yarısında son bulacağı duyuruldu. Bu sürecin sonunda, R. Merih Tüzün Satış ve Filo Direktörlüğü görevini üstlenecek.

1961 Yenişehir-Bursa doğumlu R. Merih Tüzün, Galatasaray Lisesi ve ODTÜ İşletme bölümünü bitirdi. 1994 yılında Renault MAİS’te satış koordinatörü olarak göreve başlayan Tüzün, özel satışlar filo ve ticari araçlar sorumluluğunun ardından 2002 yılına kadar Renault MAİS çatısı altında Risk Yöneticisi olarak görevini sürdürdü. Aralık 2002 tarihinden itibaren Dacia Otomobilleri Satış, Satış Sonrası ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini yürüten R. Merih Tüzün,  Eylül 2006 tarihi itibarıyla Renault Mais Satış ve Şebeke Müdürlüğü görevine getirildi. Şubat 2012 – Ekim 2012 tarihleri arasında ise Renault Pars / İran Ticari Direktörü olarak görev yaptı.

R. Merih Tüzün, 52 yaşında, evli ve 1 çocuk babası.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı