Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot Türkiye’nin Patronu Değişti

Peugeot Türkiye’nin Patronu Değişti

Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. üst düzey Yönetim Kadrosu’nda görev değişikliği gerçekleşiyor. Eylül 2007 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Jean Pierre Vieux, Fransa’da Peugeot Merkezi’nde önemli bir göreve atanırken, Kasım 2011 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Marc Bergeretti atanacak.

Eylül 2007 tarihinden bugüne kadar Peugeot Cezayir Genel Müdürü olarak görev yapan Marc Bergeretti, bu görev öncesinde Peugeot 206 Sedan ihracat projesinden sorumlu Peugeot Uluslararası Departmanı’nda İran Bölümü Müdür Yardımcısı ve Türkiye ve Balkan Ülkeleri Bölge İhracat Yöneticisi gibi çeşitli görevlerde bulundu. Marc Bergeretti, Peugeot Marka Direktörlüğü bünyesinde yer alan Güney Avrupa Direktörlüğü’ne bağlı olacak. Güney Avrupa Direktörlüğü’nde Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ve Malta bulunuyor.

Kasım 2008 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Vincent Ricoux’nun yerine Christopher Chevasson; Eylül 2007 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye İdari İşler ve Finans Direktörü olarak görev yapan Hans Ostling’in yerine ise Xavier de Belenet atanıyor.

Christopher Chevasson, Peugeot Marka Direktörlüğü’ne bağlı Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’nde Fas Peugeot Ticari Delegesi olarak görev yapmaktaydı.

Xavier de BELENET, Markalar Direktörlüğü’ne bağlı Finansal Yönetim Direktörlüğü’nde Peugeot Uluslararası Ekonomi Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı