Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot Çin Pazarı’nda Hedef Büyüttü

Peugeot Çin Pazarı’nda Hedef Büyüttü

Peugeot, Kanton (Guangzhou) Otomobil Fuarı’nda 301 modelinin lansmanını yaptı ve yeni 2008 modelinin 2014 Nisan ayında satışa sunulacağını duyurdu. 21 Kasım tarihinde kapılarını açan fuar öncesinde Peugeot,, 19 Kasım’da Kanton’daki Asya Oyunları Stadyumu’nda ülke çapında basın ve bayi ağından oluşan 1000’in üzerinde davetlinin katıldığı bir toplantı ile 301’in resmi lansmanını gerçekleştirmişti.

Wuhan (DPCA ile ortak girişim, Hubei Vilayeti) Fabrikası’nda üretilen Peugeot 301’in lansmanı ile Fransız üretici Çin pazarındaki ürün gamını, pazarın yüzde 50’sinden fazlasını temsil eden stratejik C segmentindeki yeni modeli ile genişletiyor.

Marka böylece Çin’deki hızlı büyümesini sürdürmeyi amaçlıyor. 2013 Ekim sonu itibariyle, Çin’de 225 bin adedin üzerinde satış adedi ile Peugeot satışlarını yüzde 29 oranında, yani pazarın ortalama büyümesinin yaklaşık iki katı (+%18) artırdı.

Çin ve Peugeot 301

Peugeot 301 bugün itibariyle toplam 60 binin üzerinde satışla, piyasaya sürüldüğü bütün pazarlarda başarılı oldu. Böylece bu bölgelerdeki satış hedefleri aşılmış oldu ve Vigo Fabrikası’nın üretim kapasitesi talebi karşılamak amacıyla arttırıldı. 2014 yılında, Peugeot, 301 modeli için 130 binin üzerinde üretim ve toplam satış hedefliyor.

301 markanın bütün yenilikçi tasarım kodlarını taşıyor. Çinli tüketicilerin özel beklentilerini karşılamak amacıyla homojen ve uyumlu bir otomobil yaratmak üzere, yeni model Vélizy (ADN) ve Shanghai tasarım merkezlerindeki ekipler arasında yakın işbirliği ile adapte edildi.

Piyasaya sürüldüğü ilk yılda, Dongfeng Peugeot pazar talebini karşılamak ve böylece 2013 sonunda 408 yetkili satıcı ile hızla gelişen dağıtım şebekesine yeterli olmak amacıyla 60 bin adet 301 satışı öngörüyor.

Bu yeni lansman ile DongFeng Peugeot bundan böyle satış hedeflerini, markanın ve bayi ağının büyüme planlarını desteklemek için bugüne kadar marka tarafından sunulan en zengin ve çeşitlendirilmiş ürün gamına sahip oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı