Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot 301’in Türkiye Turu Sona Erdi

Peugeot 301’in Türkiye Turu Sona Erdi

Yeni Peugeot 301 ile Ekim ayında başlayan Türkiye macerası İstanbul’da sona erdi. “Türkiye’nin Otomobili, Türkiye’nin Yollarında” sloganı ile yola çıkan Peugeot 301, bu yolculuğu esnasında Edirne’den Van’a toplam 40 şehrimize uğradı. 301, Türkiye’de her türlü yol ve hava koşullarında 20 bin km’yi aşkın yol katetti.

Yeni Peugeot 301, her koşulda tüm Türkiye’de test edildiği çok özel bir organizasyon ile Ekim ve Kasım aylarında Türkiye’nin yollarındaydı. Peugeot 301, bu yolculuğu esnasında Edirne’den Van’a Türkiye’de toplam 40 şehrimize uğradı. Bu bölgelerin hem ilginç  mekanlarını keşfetti, hem yöresel lezzetlerini bizlere canlı olarak yaşattı, hem tüm Peugeot Yetkili Satıcıları’na uğradı, hem de halk ile buluşarak onların Peugeot 301 ile ilgili yorumlarını aldı.

Bu özel organizasyonda Trabzon yolunda inekler yolunu kesti, Yeni Peugeot 301 yılmadı ve yoluna devam etti, Sivas ilinde türküler ile karşılandı, Elazığ da çarşı, pazar 301 diye inledi, Rize’de kemençenin sesi 301 coşturdu, Ankara’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu 301 ile yaşandı.

Sunucu-oyuncu  Ali TINAZ eşliğinde Yeni Peugeot 301’in 2 ay süren yolculuğunda toplam 20.400 km yol kat etti. Böylece Ali Tınaz, Türkiye’de bu araç ile en fazla kilometreyi yapan kişi ünvanına da sahip oldu. Bu esnada araç Türkiye yollarına müthiş bir uyum sağladığını gösterdi ve başarıyla 20.400 km’lik yolculuğunu tamamladı. Peugeot 301’in Türkiye macerası sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Bu proje ile Facebook takipçilerimiz %62 oranında arttı, Youtube’da yayınlanan videolar 52.821 kere izlendi.

Yolculuğumuz esnasında bizlere farklı maceralar yaşatan ünlü konuklarımız da oldu; Adana’da Tayfun Talipoğu, İzmir’de Pascal Nouma, Bursa’da Çiçek Güney, Çanakkale’de Savaş Karakaş, Samsun’da Geveze, Muğla’da Alp Kırşan ve Edirne’de Ümit Erdim Yeni Peugeot 301’in maceralarına eşlik ettiler.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı