Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot 107 Yenilendi

Peugeot 107 Yenilendi

Fransız otomobil üreticisi Peugeot’nun küçük sınıftaki temsilcisi 107 modeli yenilendi. Tamamen yeniden çizilmiş ön yüzü ve değişmeyen boyutları ile 107 bir yandan kompakt yapısını korurken, markanın tasarım çizgisini vurguluyor.

Eskiye oranla daha kavisli ve eğimli yeni kaput ile aslan logosu ve tamponun ortasında yeniden konumlandırılan plaka yuvası markanın yeni tasarım kimliğini yansıtıyor.

107’ye özel arı peteği şeklindeki hücrelerden oluşan yeni radyatör ızgarası, kendisini çevreleyen kasa rengi kaporta unsurlarının ortasında havada asılıymış izlenimi veren bir ağız formu oluşturuyor.

Peugeot 107’nin renk paleti ise yeni ”Menekşe moru”  rengi ile zenginleşiyor.

Yeni “Mistral” iç armoni, yeni “Manhattan” koltuk döşemeleri ile birlikte, bundan böyle siyah tek renkli çift malzemeli kapı ve torpido giydirmelerine sahip.

Araçta ilk kez standart olarak 4 hoparlörlü yeni ses sistemi ve genel olarak üst sınıf modellerde bulunan USB, MP3 çalar bağlantıları, bluetooth telefon kiti, her ikisi de deri kaplı yeni vites topuzu ile yeni direksiyon simidi ve direksiyon arkasında konumlanmış vites değiştirme kulakçıkları kullanılıyor.

Peugeot 107, 5 kapılı kasa ve ve 1.0 l Otomatik motor/şanzıman birleşimi ve Trendy ekipman seviyesi ile Türkiye pazarına sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı