Buradasınız
Home > Güncel > Parrot’tan Yeni Çözüm: MINIKIT Smart

Parrot’tan Yeni Çözüm: MINIKIT Smart

Bluetooth® ve kablosuz teknoloji çözümleriyle mobil teknoloji pazarının önde gelen markalarından Parrot, yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Smartphonelar’ın telefon ve navigasyon özelliklerinden tam anlamıyla yararlanılabilmesi için tasarlanan MINIKIT Smart, eller direksiyonda telefon görüşmeleri yapmanıza olanak sağlıyor. Parrot MINIKIT Smart tüm telefon modelleri ve işletim sistemleri ile uyumlu ilk çok fonksiyonlu Bluetooth kit olma özelliğini taşıyor.

Parrot MINIKIT Smart’ın kıskacı, genişliği 56 mm’den 70 mm’ye kadar tüm smartphone’lara uyumlu. Telefonunuzla cihaz arasındaki Bluetooth bağlantısı aynı anda eller direksiyonda konuşmanıza ve telefonunuzdaki mevcut navigasyon uygulamalarını yönetmenize olanak sağlıyor. Çağrılar ve GPS komutları, MINIKIT Smart’ınızla entegre hoparlör (2W) aracılığıyla aktarılıyor. Ayrıca, smartphone’un özelliğine bağlı olarak, MINIKIT Smart GPS fonksiyonlarını konuşma esnasında duraklatıp, konuşma sona erdiğinde yeniden başlatabiliyor.

MINIKIT Smart, ücretli-ücretsiz tüm navigasyon yazılımlarıyla ve işletim sistemleriyle (Android, iOS, Windows Mobile, Blackberry, Symbian, Bada…) uyumlu çalışıyor. Uzun seyahatlerde bile yolunuzu asla kaybetmeden ulaşılabilir olabilmeniz için, MINIKIT Smart, kutusunda bulunan USB kabloları (Micro USB, Mini USB, Apple) sayesinde smartphone’unuzu şarj ediyor.

Parrot MINIKIT Smart’ı, aracınızın ön cam veya gösterge paneline döner vantuz sayesinde sabitleyebilirsiniz. Mıknatıslı kıskacı ise hızlı ve kolay konumlandırmanızı sağlıyor.

MINIKIT Smart, sürücünün smartphone ekranını mükemmel bir şekilde görebilmesi için dikey ya da yatay olarak döndürebilmesine olanak veriyor.

Yüksek konuşma kalitesi için, MINIKIT Smart’ta aracınızın içine göre konumlandırılabilen hareketli bir mikrofon bulunuyor. Parrot MINIKIT Smart’ın bir hafta bekleme ve 10 saat konuşmaya yetecek bataryası, aracın çakmak şarjı kullanılarak şarj edilebiliyor.

Smartphone’un Bluetooth ile eşleştirilmesinin ardından MINIKIT Smart, otomatik olarak senkronize oluyor ve telefon rehberini güncelliyor. MINIKIT Smart’ın 10 farklı rehberi saklayabilme özelliği sayesinde (Smartphone başına 2.000 kişi) aynı kit birkaç sürücü tarafından kullanılabiliyor. İsim ses sentezi ve önceden hiçbir eğitim ya da kurulum gerektirmeyen ses tanıma sistemi sayesinde, smartphone’a ihtiyaç duymadan telefon rehberine erişilebiliyor.

Rehberdeki kişilerden birini aramak için, yeşil düğmeye basmanız ve sadece adını söylemeniz yeterli. MINIKIT Smart’ınız numarayı sizin yerinize arıyor. Aynı isme ait birkaç numara bulunması durumunda ise MINIKIT Smart aranabilecek numaraları sunuyor ve kullanıcı sesli olarak içlerinden birini seçerek arama yapıyor.

Parrot MINIKIT Smart’ı MediaMarkt, D&R, Apple Store, seçkin Turkcell & Vodafone ve otomotiv bayilerinde KDV hariç 99 Euro fiyatla satılıyor.

    Önder Canözer
    1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

      Benzer yazılar

      Yukarı