Buradasınız
Home > Güncel > Paris Autoshow’da yedinci nesil Golf

Paris Autoshow’da yedinci nesil Golf

29 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Paris Autoshow’da Volkswagen, efsane modeli Golf’ün merakla beklenen yedinci neslinin dünya prömiyerini yapıyor.

Volkswagen, Paris Autoshow’da Golf modelinin yedinci neslinin dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. 1974 yılında pazara sunulmasıyla birlikte yeni bir sınıfın oluşmasını sağlayan ve bugüne kadar 30 milyon adede yakın bir satış rakamına ulaşan Golf modelinin yedinci nesli Paris Autoshow’da tutkunlarıyla buluşuyor.

Daha güvenli, daha konforlu ve boyutları itibarıyla bir önceki nesle göre daha geniş olmasına karşın, 100 kg daha hafif olan Yeni Golf, silindir yönetimi “ACT” teknolojisine sahip 140 PS’lik motoruyla 100 km’de sağladığı 4,8 litrelik yakıt tüketimi değeriyle, bir önceki nesilden yüzde 23 oranında daha tasarruflu.

Daha geniş bagaj kapasitesi

Volkswagen’in bir devrim niteliğindeki MQB (Modular Transverse Matrix) platformu üzerinde yeniden tasarlanan Golf 7, yeni multimedya sistemleri, gelişmiş sürüş destek sistemleri, yeni iç ve dış tasarımıyla segmentinin standartlarını yeniden belirliyor. Bir önceki versiyona göre daha geniş olan aracın bagajı Golf 6’ya göre 30 litre daha geniş. Ayrıca Yeni Golf’te Çoklu Çarpışma Fren Sistemi (Multi Collision Braking) gibi güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. Yeni Golf, 105 PS ve 140 PS motor gücü arasında değişen farklı TDI ve TSI motor seçenekleriyle sunuluyor.

Tüm motor versiyonları standart olarak “Start/Stop” ve “Fren Enerjisi Geri Kazanımı” gibi etkili BlueMotion teknolojileriyle donatılan Golf, düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı sayesinde çevre dostu yolculukların yapılmasını sağlıyor. Yeni Golf’ün 105 PS’lik dizel motor seçeneği, 100 km’de 3,8 litrelik yakıt tüketimi ve km’de 99 gr’lık CO2 emisyonu değeriyle sıradışı bir performans ortaya koyarak yakıt tüketimi konusunda da iddialı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

İhtişamlı Volkswagen Hyperdrive’da 22 araç sergileniyor

Volkswagen Paris’te, Golf’ün yanında şehir içi aracı up!ın birçok versiyonunu, CC ve Beetle ile bir çok R modeli gibi toplam 22 aracı sergiliyor. İhtişamlı   Volkswagen standı ” hyperdrive”, 90 metre uzunluğunda ve 2 bin 763 metrekare alanı kaplıyor. 100 kilometre kablo ve 138 ton çeliğin kullanıldığı stant, 125 TIR ile taşındı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı