Buradasınız
Home > Güncel > Panda Yeniden Türkiye Yollarında

Panda Yeniden Türkiye Yollarında

İlk olarak 1980 yılında üretimine başlanan ve Fiat’ın mini sınıfta farklı özellikleri ve boyutuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Panda modeli, Türkiye’de cazip bir fiyat ve zengin donanım aksiyonuyla yeniden yollara çıkıyor. 19 bin 950 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla yeniden ülkemizde satışa sunulan Fiat Panda, ortalama 4.9 litre yakıt tüketim değeri sunan 1.2 litre 69 HP’lik benzinli motorla ithal ediliyor. Mart ayından itibaren ilk müşterilerine teslim edilmeye başlanacak olan Fiat Panda’ya 3 gün içinde 100 adetten fazla sipariş gelirken, alım kararında cazip fiyatlandırma kadar Active ve Dynamic adı verilen zengin donanım seviyeleri de etkili oluyor. Başlangıç donanım seçeneği olan Active paketinde; ABS, sürücü ve yolcu havayastıkları, klima, radyo-CD çalar, gövde rengi tamponlar ve uzaktan kumandalı merkezi kilit gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor. Daha zengin Dynamic donanım versiyonunda ise direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi, elektrikli dış dikiz aynaları, ön sis farları, gövde rengi dış dikiz aynaları ve kapı kolları ile 14 inç alaşımlı  jantlar standart olarak satın alınabiliyor. Dynamic donanım seviyesinde ise Skydome katlanır cam tavan ve Güvenlik Paketi (ESP, ASR, MSR ve Hillholder) opsiyon olarak Fiat Panda’nın yeni müşterilerine sunuluyor.

Fiat Panda

Fiat Panda, yeni nesliyle de COTY jürisi tarafından “2004 Yılın Otomobili” seçilmişti. 30 yıldan bu yana dünya çapında 6 milyon adetten fazla satılan Fiat Panda, sadece 2009 yılında bile dünya çapında 300 bin adetten fazla müşteri tarafından tercih edildi.

2003 yılında üretimi start alan yeni nesil Fiat Panda ise ulaştığı 1.5 milyon adeti aşan üretimiyle de büyük bir ticari başarıya imza attı. İtalya, Fransa ve Almanya gibi Avrupa pazarlarının yanı sıra başta Japonya, Güney Afrika ve Meksika gibi deniz aşırı pazarlarda da büyük başarı kazanan Fiat Panda, ADAC (Alman Otomobil Kulübü) tarafından da mini ve küçük sınıf modeller arasındaki güvenilirlik ligi tablosunda da şehir otomobilleri kategorisinde ilk sırayı almasıyla ön plana çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı