Buradasınız
Home > Güncel > OYDER Markalaşmanın Gücü’nü Tartıştı

OYDER Markalaşmanın Gücü’nü Tartıştı

23 yıldır faaliyet gösteren ve 900’den fazla otomotiv yetkili satıcısını temsil eden OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği), otomotiv sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren “Otomotiv Sektörünün Geleceği” kongrelerinin dördüncüsünü, 26 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Bu sene “Markalaşmanın Gücü” konusunun masaya yatırıldığı kongrede, otomotiv sektöründe markaların ve markalaşmanın gücüne ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı.

Almanya’nın 7. Başbakanı Gerhard Schröder’in “Globalleşme ve AB’nin Geleceği” konulu bir konuşma gerçekleştirdiği ve devlet-sektör iş birliğine dair tecrübelerini paylaştığı kongreye; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün yanı sıra otomotiv sektörünün farklı kesimlerinden çok sayıda üst düzey yönetici de katıldı. Kongre kapsamında OYDER Başkanı Şükrü Ilısal, BASF Coatings Oto Tamir Boyaları Ülke Müdürü Burhan Engin’ e katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin grup şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan BASF Coatings, kongrenin Otomotiv Boyaları sponsoru oldu. BASF Boya AG’nin Türkiye’deki müşterilere, komple otomotiv boya sistemleri de dahil  olmak üzere eko-verimli boya ürünleri tedarik eden bir yan kuruluşu olan BASF Coatings, otomotiv boyaları sektörüne iki ayrı birimle ürün sunuyor. BASF Coatings OEM Bölümü, yerli ve yabancı otomobil üreticilerine otomotiv boyaları temin ediyor.  Oto Tamir Boyaları Bölümü ise; Glasurit, Salcomix ve Baslac tamir boyaları tedarik ediyor ve hasarlı araçların yeniden boyandığı boyahanelerin personeline uygulama; yöneticilerine ise boyahane kârlılığı ve yönetimi konusunda eğitimler veriyor.

BASF’nin Dilovası’nda bulunan Otomotiv Tamir Renk Laboratuvarı’nda faaliyet gösteren deneyimli ekibi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yanından müşterilere renk karışım formülleriyle hizmet sunuyor.

BASF Coatings Otomotiv Tamir Boyaları Bölümü, otomotiv tamir boyalarındaki premium markası Glasurit ile OYDER’e destek veriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı