Buradasınız
Home > Güncel > G-POWER, G63 AMG’yi Daha da Güçlendirdi

G-POWER, G63 AMG’yi Daha da Güçlendirdi

CARMEDYA.COM – Mercedes’in klasik görünümlü arazi aracı G Serisi ve özellikle de bu otomobilin AMG modellerini modifiye etmeyen firma neredeyse kalmadı. BMW modifikasyonuyla ünlenen G-POWER bile bu devi güçlendirenler arasına katıldı.

Modifikasyon firmasının diğer araçlarından da alıştığımız gibi görünümde yapılan değişiklikler sınırlı. Hatta bu konuda sunulan tek yenilik 23 inç çaplı jantlar olmuş. Yükselen performansa ayak uydurabilmesi için fren sistemi de güçlendirilmiş.

Kaputu altında çift turbo beslemeye sahip, 5.5 litre hacimli bir v8 motor barındıran bu G63, 645 beygir güç, 900 Nm tork üretebiliyor. 0’dan 100 km/s sürate 5.3 saniyede ulaşabilen aracın maksimum sürati de 250 km/s’te sınırlandırılmış.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı