Buradasınız
Home > Güncel > Otokar’dan Simav’a 12 Otobüs

Otokar’dan Simav’a 12 Otobüs

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar’ın, Sultan Maxi City ve Doruk 190H otobüsleri  Kütahya’nın Simav ilçesinde toplu taşımacılıkta kullanılacak. 8 adet Sultan Maxi City ve 4 adet Doruk 190H olmak üzere toplamda 12 halk otobüsü, yapılan törenle Kütahyalılar Simav Gediz Oto. Kooperatifi’ne teslim edildi.

Törene Simav Belediye Başkanı Kazım Karahan, Kaymakam Yüksel Ünal, Ticaret Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Kütahyalılar Kooperatifi Başkanı Yonus Yılmaz ve satışı yapan Otokar Denizli Bayisi Özfidan Otomotiv’den Ahmet Özfidan katıldılar. Törende konuşma yapan Özfidan Otomotiv sahibi Ahmet Özfidan araçların ekonomik, konforlu ve engelli taşımacılığına uygun olmaları sebebiyle tercih edildiğini belirtti.

Sultan Maxi City Hakkında

Sultan Maxi City, şehir içi toplu taşımacılığında engel tanımıyor. Sultan Maxi City’nin düz arka zemini engelli yolcu taşımacılığına olanak veriyor. Geniş kapısı hem yolcu iniş binişini hızlandırıyor; hem de kolay açılır kapanır engelli rampası ile herkese seyahat özgürlüğü sunuyor.

Doruk 190H Hakkında

Doruk 190H, büyük otobüslerin ekonomik olmadığı, küçük otobüslerin yetersiz kaldığı hatlar için en uygun çözümü sunuyor. 9 metrelik Otokar Doruk 190H; düşük yakıt tüketimi, arkadan motoru, ABS ve ASR’si, Avrupa güvenlik standartlarına göre üretilen örme şasisi ve ekipmanlarıyla öne çıkıyor. 70 kişiye varan yolcu taşıma kapasitesi, farklı kapı seçenekleri ve alternatif koltuk yerleşim imkanları ile Doruk 190H, toplu taşımacılıkta ideal çözüm sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı