Buradasınız
Home > Güncel > Otokar’dan Satış Başarısı

Otokar’dan Satış Başarısı

Otokar Doruk

2010 yılında daralan otobüs pazarına rağmen, Otokar geçtiğimiz yıla kıyasla Sultan küçük otobüs satışlarında yüzde 26, Doruk orta boy otobüs satışlarında yüzde 16’lık artış gerçekleştirdi. Sadece Türkiye pazarında yapılan 1.162 adet otobüs satışının 898 adedini Sultan, 200 adedini Doruk ve 64 adedini KENT oluşturdu. Otokar, hatlı dolmuş minibüs taşımacılığı alanında da 295 adetlik M-2010 satışı ile lider oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, ekip olarak çok yoğun şekilde çalıştıklarını, 25 yolcu ve üzeri kapasiteli otobüs pazarında 2009 yılının ardından 2010 yılını da lider olarak kapatarak hedeflerine ulaştıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Görgüç: “Otokar olarak 2002 yılında Sultan, 2007 yılında da Doruk otobüslerimizi üretmeye başladık. 2009’da da 12 metrelik KENT otobüslerini ürün ailemize ekledik. Bu süreçte, müşterilerimizin beklentilerini ve taleplerini iyi analiz ettik ve araçlarımızı onların memnuniyetini ön planda tutarak ürettik. Otobüs pazarında hem Türkiye’de hem Avrupa’da daralma yaşanırken, bizim olarak odak noktamız araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) oldu. 2008 yılından bu yana ürün gamımızı 5.5 metreden 12 metreye kadar farklı ihtiyaçlara uygun araçlarla A’dan, Z’ye yeniledik. 2010 yılı içerisinde de Sultan araçlarımızı yeniledik. Ar-Ge ve mühendislik kaynaklarımız ve gücümüz ile ürünlerimizi geliştirirken kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerini her zaman dikkate aldık. Araçlarımızı Türkiye şartlarına uygun ürettik. Otokar otobüsleri, dayanıklılığı, yüksek performansı ve düşük işletme giderleri ile Türkiye’nin en çok satılan otobüsleri oldular. Bizi liderliğe taşıyan kullanıcılarımıza, müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlayarak bu başarıya ulaşmamızı sağlayan satış ekiplerimize, bayi ve yetkili servislerimize de katkıları için teşekkür ederim.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı