Buradasınız
Home > Güncel > Otokardan Kızılay’a Büyük Destek

Otokardan Kızılay’a Büyük Destek

Koç Topluluğu’nun “Ülkem İçin” Projesinin 2010 2011 yılı uygulaması olarak iki yıldır sürdürdüğü “Ülkem İçin Kan Veriyorum” kampanyası kapsamında Otokar tarafından Türk Kızılayı’nın ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mobil kan bağışı otobüsü Koç Holding’te gerçekleştirilen kan bağışı organizasyonu ile Türk Kızılayı’na teslim edildi. Düzenlenen teslim törenine Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Türk Kızılayı Genel Müdürü Ahmet Lütfi Akar, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç katıldı.

Turgay Durak: “Kan bağışı kampanyaları için mobil araç ihtiyacının önemini biliyoruz…”

Koç Holding CEO’su Turgay Durak, iki yıldır Koç Topluluğu çalışanları, şirketleri ve bayilerinin desteği ile sürdürülen kampanya çerçevesinde 81 ildeki farklı noktalarda bugüne kadar 2 bine yakın kan bağışı kampanyası düzenlendiğini vurguladı. Gerçekleştirilen kampanyaların kan bağışının insan hayatı için önemini ortaya koyarken, düzenli kan bağışçılığını teşvik ettiğini anlatan Turgay Durak sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Kızılayı işbirliğinde iki yıldır süren projemiz ile çok önemli aşamalar kat ettik. Kan bağışının insan hayatı için önemi konusunda farkındalık yaratarak gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artmasını hedeflerken, gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışmaları ile Türk Kızılayı’na çalışanlarımız ve bayilerimiz aracılığı ile düzenli bağışçılar kazandırdık. Düzenli bağışçı kazanma noktasında Türk Kızılayı’nın en önemli ihtiyaçlarından birinin de gezici kan alımı birimi olduğunu da bu kampanyalar vesilesi ile öğrenmiş olduk. Bu ihtiyacın giderilmesine katkı sağlamak için Otokar desteği ile Türk Kızılayı için bir kan bağışı otobüsü hazırladık ve kan kazanımında kullanılmak üzere Türk Kızılayı yetkililerine teslim ediyoruz. Tüm sosyal sorumluluk projelerimizde olduğu gibi bu çalışmada da sürdürülebilir ve kalıcı yaklaşımları ortaya koyarak insan hayatına dokunmak en önemli yaklaşımımız” diye konuştu.

Otokar Kızılay

“Kızılay’ın ihtiyaçları doğrultusunda Otokar KENT otobüsü üzerinde geliştirmeler yapıldı…”

Otokar tarafından kampanya kapsamında Kızılay’ın kullanımına sunulan kan bağışı otobüsünün Türk Kızılayı’nın ihtiyaç duyduğu tasarıma bire bir uygun yapıldığını vurgulayan Turgay Durak, Avrupa’da ve Türkiye’de birçok ödüle layık görülen Türk tasarımı ve üretimi olan Otokar KENT otobüsü üzerinde geliştirmeler yapıldığını söyledi. Turgay Durak, “Otokar otobüsü, güvenliği, dayanıklılığı, geniş servis ağı ile Kızılay’a yıllarca Türkiye’nin her köşesinde hizmet vermeye hazır” diye konuştu.

Ahmet Lütfi Akar: “Ülkem İçin Kan Veriyorum” kampanyası Kızılay’ın bugüne kadar kurumlar ile gerçekleştirdiği kampanyaların en büyüğü.”

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da, “Ülkem İçin Kan Veriyorum” kampanyasının Kızılay’ın bugüne kadar kurumlar ile gerçekleştirdiği kampanyaların en büyüğü olduğunu vurguladı. Türk Kızılayı’nın hali hazırda 22 adet kan bağışı otobüsü olduğunu söyleyen Ahmet Lütfi Akar,  “Bünyemizdeki her otobüs belirli bir bölge içerisinde lokalize olarak faaliyet göstermektedir. Koç Topluluğu tarafından Türk Kızılayı’na bağışlanan kan alma otobüsü de bu planlama doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgede faaliyet gösterecektir.” dedi.

“Bu kampanya ile sağlanan işbirliği örnek oldu”

İki yıldır Koç Topluluğu ve Türk Kızılayı’nın işbirliğinde süren “Ülkem İçin Kan Veriyorum Kampanyası”nın bir başarı hikayesine dönüştüğünü vurgulayan Ahmet Lütfi Akar, sözlerini şöyle tamamladı: “Projenin her aşamasında Türk Kızılayı ve Koç Holding’in uyum içerisinde ilerlemesi kampanyanın farkını ortaya çıkarmıştır. Koç Holding hem alınan Kan Bağışı hem de kan bağışlamanın önemiyle ilgili konularda diğer sosyal sorumluluk projelerine örnek teşkil etmiştir.”

Otokar Kızılay

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı