Buradasınız
Home > Güncel > Otokar’dan İstanbul’a 35 Kent LF

Otokar’dan İstanbul’a 35 Kent LF

Otokar, Türk mühendislerinin tasarımı olan 12 metrelik otobüsü KENT 290LF için İstanbul Otobüs A.Ş ihalesi kapsamında yeni bir anlaşma imzaladı. İstanbul’da hizmet verecek S.S. Tuzla İçmeler Otobüs Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, ekonomikliği, dayanıklılığı ve taşıma kapasitesi ile dikkat çeken Otokar KENT 290LF’yi tercih etti.

35 adet KENT  290LF otobüs satışını kapsayan anlaşma 21 Mart 2011 Pazartesi günü imzalandı. İmza töreninde S.S. Tuzla İçmeler Otobüs Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Zeynel Sarıkaya ve Ahmet Arlı, Örnek Otomotiv’den Yunus Öztepe ve Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül hazır bulundular. Kooperatif yetkilileri, 12 metrelik Otokar KENT 290LF otobüsleri İstanbul Otobüs A.Ş’nin ihale şartnamesine uygun olarak alçak tabanlı, engelli yolcu taşımasına uygun ve EURO 5 motor emisyonlarına uygun olduğunu belirttiler. Otobüsleri ekonomik, uzun ömürlü ve yüksek ayakta yolcu taşıma kapasitesi nedeniyle tercih ettiklerini söylediler.

Anlaşmaya ilişkin Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, KENT LF ile İstanbul toplu taşımacılığına hizmet edecek olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi: “Tasarım ödüllü otobüsümüz KENT LF, İstanbul Otobüs A.Ş ihalesi şartnamesi gerekliliklerini fazlası ile karşılıyor. Konfor, güvenlik ve çevreciliğinin yanısıra kazanç kapısı olması nedeniyle kullanıcıların dikkatini çekiyor. Düşük işletme giderleri, özel gövdesi sayesinde sunulan uzun ömrü ve sınıfında en yüksek ayakta yolcu taşıma kapasitesi nedeniyle sahibine kazandırıyor. Bu yüzden İstanbul Otobüs A.Ş ihalesini kazananların da öncelikli tercihi oluyor. Yeni KENT LF’ler İstanbul’umuza ve Tuzla İçmeler Kooperatifine hayırlı olsun.”

KENT 290LF

KENT LF, basamaksız alçak giriş tabanı, engelli rampası, geniş iç hacmi ile tüm yolcular için eşsiz bir konfor sunuyor. Euro 5 emisyon seviyesinin de üzerinde EEV emisyon standartlarını sağlayan çevreci motoru İstanbul Otobüs A.Ş şartname gerekliliklerini fazlasıyla karşılıyor.

Düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile ideal bir belediye otobüsü olan Kent 290LF, şehiriçi toplu taşımacılıkta büyük beğeni topluyor, sahibi için kazanç kapısı oluyor.

Güçlü kliması ile her mevsim ferah bir yolculuk vaad eden Kent LF, önde bağımsız aks uygulaması ile benzersiz bir süspansiyon, üstün yol tutuşu ve yüksek konfor sağlarken; ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunuyor.

Dış görünüşü ve iç ergonomisi ile dikkat çeken KENT LF, aynı zamanda Design Turkey yarışması kapsamında da “İyi Tasarım” ödülünün sahibi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı