Buradasınız
Home > Güncel > Otokar Engel Tanımıyor

Otokar Engel Tanımıyor

Bu sene 50.yılını kutlayan Otokar, Koç Topluluğu’nun sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Ülkem İçin” Projesinin 2012-2013 yılı “Ülkem için Engel Tanımıyorum” uygulaması kapsamında Engelsiz Spor Şenliği düzenledi.

9 Mart 2013, Cumartesi günü Sakarya Lütfü Yaman Spor Salonu’nda düzenlenen Otokar 50. Yıl Engelsiz Spor Şenliği ile engelli sporcular ve gönüllü Otokar çalışanları birlikte spor yaptılar.

Spor şenliği kapsamında engelli sporcular ve gönüllü Otokar çalışanları futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında karşılaştılar. Ayrıca, etkinliğe Otokar çalışanları ve aileleri izleyici olarak katıldılar. Konuyla ilgili Otokar İnsan Kaynakları Müdürü Berent Ergin “Çalışanlarımızı engellilerle biraraya getirerek Otokar çalışanları arasında engellilik konusundaki farkındalığı ve duyarlılığı artırmayı istedik. Tüm katılımcılara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Koç Topluluğu’nun engellilerin iş hayatı ve sosyal hayatta yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olacak uygulamalarda rol model olmak ve bu konuda toplumsal bilincin ve duyarlılığın oluşturulmasını sağlamak amacıyla yürüttüğü “Ülkem için Engel Tanımıyorum” uygulamasında Otokar bugüne kadar birçok farklı çalışmaya imza atıyor. Şirket çalışanlarından oluşan gönüllü eğitmenler, Otokar çalışanlarına “Engelliliğe Doğru Yaklaşımı” eğitimleri veriyor. Proje kapsamında Otokar ayrıca, engelli bireylere tekerlekli sandalye ve beyaz baston bağışında bulundu. Bunların yanı sıra Otokar, ürünleriyle de aynı duyarlılığı gösteriyor ve engellilerin kullanımına uygun otobüsler üretiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı