Buradasınız
Home > Güncel > Otogazda Shell-Honda İşbirliği

Otogazda Shell-Honda İşbirliği

Shell ile Honda, hızla büyüyen otogaz pazarında farklılık yaratacak bir işbirliğine imza attı. İki marka arasında yapılan anlaşmaya göre, yeni model araçlarında çok cazip bir otogaz dönüşüm seçeneği sunan Honda Türkiye, otogazlı araçları tercih eden müşterilerine, Shell AutoGas’ı tavsiye ediyor. İşbirliği kapsamında LPG’li Honda Civic satın alan yeni müşterilere, “Shell Hoşgeldiniz Paketi” sunulacak. Bu paketle Shell Club Smart Card sadakat programına dahil olacak müşteriler Shell otogaz alımlarında çeşitli avantajlardan faydalanabilecekler.

Tüketicilere Shell ve Honda farkını yaşatacak olan işbirliğiyle ilgili düzenlenen toplantıya  Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç ve Honda Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kutluay katıldı.

Hedef 650 istasyon

Toplantıda konuşan Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç, iki güçlü markanın yarattığı sinerjinin, hızla büyüyen otogaz pazarında örnek bir model oluşturacağını belirterek, şunları söyledi: “Shell’in üstün teknolojisi ve kalite anlayışıyla fark yaratan Shell Autogas, Türkiye otogaz pazarında en büyük üç marka arasında yer alıyor. Her geçen gün pazar payını artıran  Shell Autogas, 2010 yılında yüzde 10 büyüme oranı yakaladı. Bu yılın sonunda Autogas  hizmeti veren istasyon sayımızı 650’ye ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki ise toplantıda şöyle konuştu: “1970’lerden itibaren Blue Skies For Our Children sloganıyla bugüne kadar çevreyle dost teknolojiler ışığında önemli aşamalar kaydettik. Karbon emisyonlarının düşürülmesinden Yakıt hücreli (hidrojen ile çalışan) araçlara kadar geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. LPG de çevreye duyarlı yakıtlardan birini oluşturuyor. Türkiye’de her üç araçtan birine LPG dönüşümü uygulanıyor. Biz de Honda olarak bu talebi karşılamak üzere müşterilerimize Honda garantili LPG dönüşüm opsiyonu sunmaya başladık. LPG dönüşümü yapılan araçlarda da sunulacak 6 yıl 150.000km garanti imkânı ile müşterilerimizin memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz. Şimdi de Shell ile yaptığımız anlaşma ile LPG alımlarında müşterilerimiz ayrıcalığa sahip olacak. Bu işbirliği sayesinde müşterilerimizi memnun edeceğimiz için çok mutluyuz. Honda tutkunlarının daha iyi şartlarda otomobil sahibi olabilmesi için yaratıcı çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Shell ile işbirliğimizin taraflara ve Türk otomobil sektörüne hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj da, uluslararası iki büyük markanın bu işbirliğinin öneminin altını çizerek  şunları söyledi: “Bu işbirliği, Shell ve Honda Türkiye’nin otogaz alanında önemli iki uluslararası markanın teknoloji, çevre ve iş emniyeti alanındaki uzmanlığını bir araya getirmesi açısından önemlidir. İşbirliğimiz müşterilere son teknoloji ürünleri kullanma imkanıyla birlikte, Shell ve Honda güvencesini içeren emniyetli ve ekonomik bir alternatif kazandırdı. Türkiye’de yaygın, güvenilir ve modern istasyon ağımızla Honda sahiplerinin hizmetinde olacağız.”

Otogaz pazarı büyüyor

Önümüzdeki dönemde en önemli yakıt seçeneklerinden biri  olan otogaz, benzinli motorlara oranla “Ekonomik”, diğer yakıtlara oranla yüzde 20 daha az emisyon oluşturduğu için “Çevreci”, yeni gelişmeler sayesinde her türlü araca, performansı olumsuz etkilemeden monte edilebildiği için “Güvenli” bir seçenek. Her yıl ortalama yüzde 7 oranında büyüyen Türkiye otogaz  pazarında her üç binek araçtan birinde otogaz kullanıyor. Güney Kore’den sonra, Türkiye dünya otogaz tüketiminde ikinci sırada yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı