Buradasınız
Home > Güncel > Opet’ten Tarihe Saygı

Opet’ten Tarihe Saygı

“Tarihe Saygı Projesi” ile Gelibolu Yarımadası’ndaki uygulamalarını altı yıldır aralıksız sürdüren OPET, bölgenin doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması için çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 57. Alay Şehitliği’ni yenileyen OPET, son olarak Eceabat’ta işlevini yitiren Türközü İlköğretim Okulu’nun yerine, yeni ve modern bir okul inşa ederek eğitim ve öğretim hayatına kazandırdı.

“OPET Tarihe Saygı Ortaokulu”, 9 Kasım 2012 tarihinde tarihinde düzenlenen resmi bir törenle açıldı. Açılış törenine; Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay, Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk katıldı.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, “Tarihe Saygı Projesi” ile sadece fiziki düzenlemeler değil, yöre halkının yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmaların da yapıldığını belirterek, OPET’e teşekkürlerini iletti.

OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk de yaptığı konuşmada tarihimizde büyük önem taşıyan Çanakkale Savaşı’nın geçtiği bu bölgeye böyle bir okul kazandırmaktan ve toplumsal kalkınmaya destek olacak eğitim projelerini hayata geçirmekten büyük onur duyduklarını dile getirdi.  OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, OPET’in sosyal sorumluluk çalışmaları arasında okulların ve eğitim merkezlerinin ayrı bir önemi olduğunu belirterek, bir ülkenin geleceğinin eğitimli insanlarla şekillenebileceğini söyledi.

OPET, Gaziantep Islahiye’de OPET Anadolu Lisesi, Fikret Öztürk İlköğretim Okulu, Ali Öztürk İlköğretim Okulu,  Nurten Öztürk İlköğretim Okulu, Bolu Pazarköy’de Cezmi Bilgin İköğretim Okulu, İstanbul Bahçeşehir’de  Gelişim Merkezi ve Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde ise OPET Anadolu Lisesi olmak üzere dört ilköğretim okulu ve iki Anadolu Lisesi yaptırdı. Ayrıca bugüne dek 3 binin üzerinde öğrenciye burs sağlayarak eğitimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı