Buradasınız
Home > Güncel > Opel’in SUV Yorumu: Zafira Tourer Concept

Opel’in SUV Yorumu: Zafira Tourer Concept

Cenevre Otomotiv Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan , gelecek nesil Opel Zafira Tourer Concept yakıt teknolojisi, maksimum esnekliği fonksiyonellik ve sunduğu rahatlık ile dikkat çekiyor. Özellikle kullanıcısına ve içinde seyahat eden yolculara evdeki salonda oturma rahatlığını sunan bu konsept model kalite ve yenilikçi teknolojileriyle öne çıkıyor.

Keyifli ve rahat bir şezlong fikrini araca uyarlanmış ve sağlamlıkla, rahatlık ve keyfi buluşturan bir otomobil yaratılmış. Yolcular, şezlongda oturur rahatlıkla otomobil içinde seyahat etme imkanına sahip. İster uzun iş seyahati isterse uzun tatil seyahati olsun gerçekten olmak istediğiniz konforlu, geniş bir mekan sunuyor.

Araca İlişkin Dikkat Çeken Detaylar;

Yenilikçi Zafira Tourer Concept otomobilinde üçüncü sıra, hala döşemeye doğru aşağıya katlanabiliyor.

 • Yeni katlanma mekanizması sayesinde, ikinci sıradaki orta koltuğun arkası, dış koltuklardaki yolculara konforlu kol dayama yeri sunmak için katlanabiliyor. Bunlar daha sonra, yolcuların kol ve bacakları için maksimum alan yaratmak ve optimum konfor sağlamak için arkaya ve birbirlerine doğru yatabiliyorlar. Uzatılmış ayak dayama yeriyle, rahatlama için mükemmel oturma sistemi oluşturulmuş.
 • Eğilebilen üç parçalı koltuk başlığı de elektrikle çalışıyor ve Zafira Concept’in kabininin ferah birinci sınıf karakterine katkıda bulunuyor. Güvenlik nedeniyle, koltuk başlıkları otomobil hareket halindeyken sürücü için düşey konumda kalıyor. Şezlong ayarında, sürücünün koltuk başlığı hariç, dış elemanlar ileri bükülürken 90 derece yatay konuma geçebiliyorlar.
 • Ön koltuk arkalarındaki esnek ve başa-monteli tablet PC’ler sayesinde, ikinci sıradaki yolcular rahatlıkla internette sörf yapabiliyor veya multi-medya uygulamalarını kontrol edebiliyorlar.
 • Renk uyumlu kapitone ek yerleri ve dikişlere sahip yüksek kalitede karamel renkli deriden yapılan koltuklar, kontrast Kakao kahvesi kapı döşemesi, yumuşak derin katlı dokuma halı ve dokunması zevk veren daha bir yığın birinci sınıf malzeme, monocab’ın farklılığının altını çiziyor.
 • Dış Tasarımda Dikkat Çeken Detaylar

  Kanat şeklindeki yeni farklı ön farlar ve iki tane ikizkenar ızgara girişleri dinamik ve sportif bir görünüm sağlıyor.

 • LED teknolojisi kanat şeklinde gündüz çalışan lambalar, bi-Zenon AFL ve sis lambalarının tümü tek plaxi-cam kaplamanın arkasında yer alıyor. Cilalı alüminyum çerçeve ile örtülmüş sis lambaları, maviye benzer soğuk akrilik blokta parlıyor ve iç mekanın sıcak atmosferine zıtlık yaratıyor. Bu elemanlar görsel olarak ön çıkıntıyı kısaltıyor. Kaputtaki karakteristik Opel orta kıvrımı ızgaradan ön cama kadar uzanıyor.
 • Astra Sports Tourer gibi, Zafira’nın kemer çizgisi, hokey sopasına benzer bir çizgiyle yukarı hareket ediyor ve görsel olarak araca ileri doğru hareket eder hissi veriyor. Silueti, hızlı trenleri anımsatıyor Pürüzsüz, aerodinamik gövde, yüksek hızlarda bile rüzgar sesini fark edilebilir şekilde azaltarak sessiz seyahat konforu sunuyor.
 • Aerodinamik olarak optimize edilen dış aynalar, zarif, parlak alüminyum bir gövdede mücevher gibi kaplanmış döner göstergelere sahip. Bu üst sınıf döşeme ayrıntıları, tavan raylarının yanı sıra yan pencerelerin orta kısımlarının kalıplanmasında da kendini gösteriyor.
 • LED teknolojiye sahip palet formundaki koyu bagaj lambaları gövde kenarlarını ve bagaj kapısını sarıyor. Opel logosunu taşıyan yatay alüminyum çubuk, Opel Zafire Tourer Concept otomobile arkada ferah, sportif bir görünüm vererek, hafif elemanlara doğru uzanıyor. Parallelogram şekilli çift egzoz boruları, alt tampondaki başka bir alüminyum çubukla birleşerek ona dinamik bir görünüm verir.
 • Diğer Detaylar:

  245/40 R20 lastikler, sportif rahatlığa ekstra bir canlılık katıyor.

  Zafira Tourer Concept, tüm kullanıcılar için sorunsuz sürüş imkanı sunan, Start/Stop teknolojisine sahip, yakıt tüketimi düşük 1.4 Turbo motorun yeni versiyonuyla çalışıyor.

  Önder Canözer
  1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

   Benzer yazılar

   Yukarı