Buradasınız
Home > Güncel > Opel’den Frankfurt Sürprizi

Opel’den Frankfurt Sürprizi

Opel, Ampera’dan sonra yeni genişletilmiş menzilli elektrikli otomobilini, 64. Uluslararası Frankfurt Motorshow’da tanıtıyor.

Sürpriz elektrikli otomobilin en önemli özelliği 100 km’yi 1 Euro (Almanya elektrik ücretlerine göre hesaplanmıştır) gibi bir maliyetle kat etmesi. Modern küçük otomobillerin üçte biri büyüklüğündeki bu otomobille 120 km/s hıza ulaşılabiliyor. Opel, Ampera ile girdiği elektrikli otomobiller sınıfında şehir içi sıfır emisyonlu sürüş vaat eden yeni sürpriziyle de kalıcı olacağını gösteriyor.

İki kişilik otomobil, özellikle genç tüketicilere hitap edeceğe benziyor. Hatta Almanya Kanunlarına göre 16 yaşındakiler bile maksimum 45 km/s hız yapan versiyonunu kullanabilecekler.

Enerji tüketimi, modern küçük otomobillerin onda biri kadar olan sürpriz otomobil çevreye olduğu kadar ekonomiye de faydalı gözüküyor.

Opel Frankfurt’ta yeni sürprizinin yanında Zafira Tourer, Yeni Combo ve Astra GTC’yi de sergiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı