Buradasınız
Home > Güncel > Opel’de Kaza Sonrası Müdahale Çok Daha Hızlı

Opel’de Kaza Sonrası Müdahale Çok Daha Hızlı

Tüm akıllı telefonlardan ulaşılabilen opel-rescuecard.com adresinde, kurtarma ekipleri, kazaya karışan otomobilin teknik özelliklerini görüyor ve nereye, nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğreniyor. Türkiye pazarındaki Opel’ler içinde sadece 2012’de gelecek Ampera’da bulunan özellik sayesinde bir kaza sonrasında kurtarma ekiplerinin işi kolaylaşıyor.

Kaza sonrasında, kurtarma görevlisi, opel-rescuecard.comadresinde bulunan, Türkçe dahil 24 dilde hazırlanmış sayfayı açıyor. Dillerden biri seçiliyor. Kazaya karışan otomobil modelin seçiliyor ve o otomobilin tüm teknik özelliklerini kolayca görüyor. Bu sistemin en önemli özelliği, kazanın olduğu yerde tüm akıllı telefonlar tarafından ulaşılabilir olması.

Sistem 2012’de de Ampera ile birlikte Türk kullanıcılara hizmet verecek. Avrupa’nın pek çok ülkesinde ve ABD’de itfaiye ekipleri tarafından kullanılan sistem tüm akıllı telefonlara uygun.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı