Buradasınız
Home > Güncel > Opel Insignia Sports Tourer 4×4

Opel Insignia Sports Tourer 4×4

Opel, Insignia Sports Tourer 4×4 modelini Ekim ayında iki yeni model eşliğinde Türkiye pazarına sunulacak.

İlk defa, dizel motoru çok yönlü uyarlanabilir 4×4 sistemi ile bütünleştiren Alman üretici, düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerini yakalamayı başardı.

Sports Tourer 0,30’un altında sürtünme katsayısı ile Opel’in bugüne kadar ürettiği en aeorodinamik station wagon olarak karşımıza çıkyor. Indian Summer ve Sport Edition olarak iki yeni donanım paketiyle satışa sunulacak otomobilde birçok farklı dikiş tekniği sadece koltuklarda değil aynı zamanda kapı yuvalarında, direksiyon simidinde ve vites kolunda da kullanılıyor. Insignia’nin imzası niteliğindeki tasarım özelliği, koltuklara ve paspaslara islenmiş olarak görülüyor. Siyah iç mekan, kapı yuvaları da dahil olmak üzere lüks hissi vermek için tümüyle deri döşemeden yapılmış. Sportif deri direksiyon simidi, vites kolu, alüminyum pedallar ve koyu renk tavan döşemesini içeren OPC Serisi Paketi bu iç mekan döşemesini tamamlıyor.

Indian Summer döşemelerde olduğu gibi siyah bir iç mekan sunan Sport Edition Paketi de alternatif olarak tercih edilebilir. Sport Edition ayrıca, sportif deri direksiyon simidi ve vites kolu, alüminyum pedallar ve koyu renk tavan döşemesini içeren OPC Serisi paketine de sahip.

Çeşitli teknolojik değişiklikler CO2 emisyonlarının yüzde 19 oranında düşürülmesini sağlayarak, Opel Insignia ecoFLEX’in (96 kW/130 hp ve 118 kW/160 hp) 129 g/100 km emisyon veya 4,9 l/100 km yakıt tüketimi ile çoğu Avrupa ülkesinde en üst seviyede vergi getirisine olanak tanıyor. Sports Tourer’in ecoFLEX versiyonu 134 g/km CO2 veya 5,1 l/100 km’lik çevreye uygun emisyon ve tüketim sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı