Buradasınız
Home > Güncel > Opel, Corsa’nın ardından 8 yeni elektrikli model daha üretecek

Opel, Corsa’nın ardından 8 yeni elektrikli model daha üretecek

CARMEDYA.COM – Opel’in ‘Pace!’ Planı tüm hızıyla devam ediyor. Marka yeni Corsa EV ve Grandland X PHEV’in lansmanı ile başlayacak olan yeni bir ürün serisini duyurdu.

Elektrikli Corsa geliyor

ECorsa olarak adlandırılan yeni model gelecek yıl ortaya çıkacak. Hemen ardından ise plug-in hibrit olarak Grandland X gelecek. Peugeot tarafında ise 3008 hibrit 2019 yılındaüretilecek. 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan bu model 1.6 litrelik bir benzin ünitesinin yanında iki elektrik motor ile gelecek. Bu motor modele 296 hp  güç sağlayacak.  Model 0-100 hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlayacak. Hibrit sistem size 13.2 kWh kapasite ile 50 km menzil sunacak.

Diğer modellerde elektrikliye dönecek

ECorsa ve Grandland X PHEV modellerinin yanında birkaç modelin daha hibrit veya elektrikli versiyonu olması planlanıyor. Marka 2020 yılına kadar elektrikli planını tamamlayacak.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı