Buradasınız
Home > Güncel > Opel Çıtayı Yükseltiyor

Opel Çıtayı Yükseltiyor

Opel Astra Sport Tourer

Opel, Avrupa ve Türkiye’de satış grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

Avrupa genelinde ilk altı ayı 50 bin adet’in üzerinde bir artışla ve yüzde 6.4’lük pazar payıyla tamamladı. Ocak-Haziran ayları arasında toplamda 659 bin otomobil satan Opel, İngiliz kardeşi Vauxhall ile birlikte 27 pazarın 19’unda pazar paylarını arttırdı ve Haziran ayında yüzde 6.8 ile yılın en yüksek pazar payına ulaştı.

Opel Türkiye Binek Otomobil pazarında da güçlü oyunculardan biri olarak dikkat çekiyor. Opel Türkiye Haziran ayında 6 bin 247 adet araç sattı ve yıl toplamında 25 bin 205 adete ulaştı.

Ayrıca, Opel Avrupa pazarlarında yeni Meriva ve Astra Sport Tourer modelleriyle bu segmentlerde liderliğini korumaya devam ediyor. Artan satış grafiğine paralel olarak Astra ve Insignia’nın dizel motorlarının üretimi yılda 180 bin’den 250 bin’e çıkarıldı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı