Buradasınız
Home > Güncel > Önce Ürettiler Sonra İzlediler

Önce Ürettiler Sonra İzlediler

Türk Pirelli’nin İzmit’teki fabrikasında ürettiği Pirelli F1 PZero sezonun ilk yarışı olan Avustralya GP’sinden bu yana F1 pistlerinde kullanılıyor. Türk Pirelli çalışanları sezonun 4. yarışı olan ve İstanbul Park’ta koşulan Türkiye Grand Prix’si ile birlikte ürettikleri lastiklerin performansını yakından izleme fırsatını buldu. Pirelli Formula 1 lastiklerini Türkiye’de üretmenin gururunu yaşayan Türk Pirelli çalışanları, ellerindeki Pirelli bayrakları ve “Türkiye’de Lastikleri Bizden, Dünya’da Rekorlar Sizden” yazılı pankartlar ile dünyanın en başarılı şampiyon pilotlarını İstanbul Park’taki Pirelli tribününden desteklediler.

450 Türk Pirelli çalışanına özel tribün

Türk Pirelli’nin 8 Mayıs 2011 Pazar günü koşulan Türkiye Grand Prix’sini izlemek üzere İstanbul Park’ta özel olarak hazırladığı ve Pirelli renkleriyle süslediği Pirelli Tribünü 450 Türk Pirelli çalışanını ağırladı.

Türk Pirelli Genel Müdürü Mete Ekin, böylesine önemli bir başarıya imza atmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sözlerine “İzmit fabrikamız artık Şampiyonların Fabrikası olarak anılıyor. Üretmiş olduğumuz lastikler dünyanın en önemli motorsporları organizasyonlarında şampiyon pilotları zafere götürüyor. Bunlardan biri de dünyada yaklaşık 2 milyar kişi tarafından takip edilen Formula 1. Formula 1 araçlarında kullanılan lastikleri üretiyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bu lastikleri İzmit fabrikamızda üreten çalışanlarımızla birlikte bu heyecanı yerinde yaşamak ve ürettiğimiz lastiklerin performansını yakından hep birlikte izlemek için özel bir Pirelli Tribünü oluşturduk” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı