Buradasınız
Home > Güncel > Omuz Omuza Mücadele Pedrosa’nın

Omuz Omuza Mücadele Pedrosa’nın

Dani Pedrosa / MotoGP / Repsol Honda / San Marino / Misano

MotoGP’nin San Marino ayağında yarışı baştan sona önde götüren İspanyol Dani Pedrosa zafere ulaşan isim oldu.

Misano Pisti’nde gerçekleşen yarışa Repsol Honda sürücüsü Pedrosa ilk sırada başladı.  Start anında Casey Stoner ikinci sıradaki en önemli şampiyonluk adaylarından Jorge Lorenzo’yu geçmeyi başardı ama bu sevinci fazla uzun sürmedi. Aynı tur içinde Lorenzo akıllı bir manevrayla Stoner’in önüne geçerek ikinci sıraya tekrar yerleşmeyi başardı.

Günün en hızlı sürücüsü olan Pedrosa, 28 turluk yarışın daha üçüncü turunda arkasındaki Lorenzo ile farkı 1.5 saniyeye çıkardı. Bu arada Rizla Suzuki sürücüsü Loris Capirossi ve Ducati sürücüsü Nicky Hayden kaza yaparak yarış dışı kaldılar. San Marino’da profesyonel kariyerinin 200. yarışına çıkan Capirossi için büyük anlam taşıyan mücadelede diskalifiye olması büyük hayalkırıklığı yarattı.

İlerleyen turlarda zirve mücadelesi sadece Pedrosa ile Lorenzo arasında geçti. Üçüncü sıradaki Stoner, Valentino Rossi’nin atağına cevap veremeyince yerini İtalyan sürücüye kaptırdı. Yarışın sonlarına doğru Stoner’i geçen Dovizioso ise Rossi’yi geçmek için manevra yapmasına rağmen, Rossi’nin akıllı bir manevrayla yerini koruması üzerine dördüncülüğe razı oldu.

Yarışın sonunda damalı bayrağı ilk gören sürücü Pedrosa olurken, LOrenzo ikinci ve Rossi ise üçüncü sırada podyuma çıkan isimler oldu.

Podyum sevinci önceki yarışlara göre sönül kalırken, tüm yarışçılar Moto2’de meydana gelen kaza sonucunda 19 yaşındaki Japon sürücü Shoya Tomizawa’nın ölümü nedeniyle buruk bir sevinç yaşadılar.

Bu sezonki dördüncü ve üst üste ikinci kez zafer kazanan Pedrosa, genel klasmanda Lorenzo’ya bir adım daha yaklaşmayı başardı.

[table id=26 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı