Buradasınız
Home > Güncel > Okyay Monza Sınavında

Okyay Monza Sınavında

2011 sezonuna Türkiye Pist Şampiyonası’nda elde ettiği başarılı sonuçlarla başlayan Borusan Otomotiv Motorsport, bir sonraki yarış için İtalya’nın Monza pistine gidiyor. Motorsporlarında önemli bir yeri olan Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası (WTCC) ’nda, Borusan Otomotiv Motorsport Turkuaz renkli BMW 320si otomobili ile yer alırken direksiyonunda tecrübeli pilot İbrahim Okyay olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon Türkiye Pist Şampiyonası’ndaki iddiasının yanında, ülkemizi yurt dışında temsil etmek amacı ile WTCC yarışlarına katılma hedefi koymuştu. Bu hafta sonu yarış, WTCC’nin en heyecanlı ve çekişmeli pistlerinden biri olan Monza’da koşulacak.

Avrupa Binek Otomobiller Kupası (ETCC) dördüncüsü Milli Sporcu İbrahim Okyay büyük yarış öncesi şunları söyledi: “ 2008 sezonunda tüm sezon takip ettiğimiz WTCC’ye bu sene geri dönmek heyecan verici. Ekibimizle tüm hazırlıklarımızı tamamladık. WTCC zorlu bir şampiyona, nerede olduğumuzu görmek ve önümüzdeki sezon için ısınmak amacıyla katılacağımız bu yarışta elimden gelenin en iyisini yapacağım. ”

Cumartesi günü 15:00’de sıralama turları ile başlayacak yarış, Pazar günü 14:00’de ve 15:15’de iki kez koşulacak. Yarışlar Eurosport kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı