Buradasınız
Home > Güncel > Öktem’in Hedefi Şampiyonluk

Öktem’in Hedefi Şampiyonluk

Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nın 2013 sezonunda Türkiye ayağına katılımı ile şampiyonluk mücadelesine ortak olan Tarık Öktem, İtalya’da kazandığı ikincilik kupasının ardından final yarışında AbuDhabi’de podyum görmeyi hedefliyor.

1998 yılından beri Samsun, Van, Gaziantep, Mersin, İstanbul ve Erdek gibi Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen Dünya Offshore 225 Şampiyonası’nda  yarışan ve buradaki deneyimini bu sezon Class 1’e taşıyan Tarık Öktem, final yarışları öncesinde şunları söyledi;

“Motorsporlarında elde ettiğim başarı ve kazandığım disiplin, hız tutkumu denizlere taşımamda çok etkili oldu. Ülkemizin üç tarafı denizle çevrili coğrafi yapısı da bu spor için son derece elverişli. Class 1 Dünya Powerboat  Şampiyonası’nda 2013 yılı benim için çok özeldi. Çünkü ilk senemdi. Dünya’nın en iyilerinin yer aldığı bu organizasyonda olmak gurur verici ve bir o kadar da zorlayıcı. İlk sene benim için deneyimlerle doluydu. İtalya’daki yarışta kazandığımız ikincilik bizi çok heyecanlandırdı ve gurulandırdı. Son yarış 5-6 Aralık’ta Abu Dhabi’de. Podyuma bir kere çıktık, artık inmek yok…”dedi

Powerboat yarışlarının Formula 1’i olarak bilinen, Class 1’de 74 numaralı teknede Poliform Polimersan Takımı’nda yarışan Öktem’in takım arkadaşı ise İtalyan Giampaolo Montavoci. İkili İtalya’daki son yarışta 48.39.89’luk dereceye imza atarak, podyumda ikincilik kupasını kaldırmıştı.

Türk bayrağını İtalya’da dalgalandırmayı başaran Tarık Öktem 9 takımın mücadele ettiği şampiyonada şu anda toplam 34 puana sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı