Buradasınız
Home > Güncel > Offroad Heyecanı Ankara’da

Offroad Heyecanı Ankara’da

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda 2011 sezonunun üçüncü ayak yarışması Ankara Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (ANDOFF) organizatörlüğünde 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gölbaşı- Ballıkpınar köyünde, Çetin İşletmeleri desteği ile oluşturulan off-road parkurunda farklı zorluk derecelerinde dört özel etap yer alıyor. Yarışmalar toplamda ise 15 özel etap geçerek finişe varmaya çalışacaklar.

Sezonun üçüncü yarışında seyirciler farklı bir off-road deneyimine de tanıklık edecekler. Etaplardan bir tanesi yan yana ikili kalkış olarak 300 m uzunluğunda ve yaklaşık 1-1,5m derinliğinde, içi çamur ve kuru zemin karışık olan parkurdan oluşurken, bir diğeri, off-road cross formunda, 9700 m uzunluğunda, virajlarla dolu, çarpışmayı engellemek için köprünün olduğu, araçların sürat yapabileceği kadar geniş bir etap karakterine sahip olacak.

Diğer etap ikilisinden biri olan engelli etap çok ilginç ve zorlu engelleri bulundururken mayın tarlası, tırtıl yuvası, hurda arabalar üzeri geçiş, tepe cenneti, merdiven inişler ve çıkışlar, ölüm çukuru, 60 dereceden fazla yatay geçişler ve kelebek vadi, 26 kapıyı oluşturan engellerden bazıları olacak. Son etap ise slalom şekilli bu etap, 4×4 araçların manevra kabiliyetini ve pilotların araçlarına ne kadar hâkim olduklarını ortaya koyan, düz bir çizgi üzerinde sıralanmış tepelerden ve çukurlardan oluşuyor.

Çok keyifli ve çekişmeli geçmesi beklenen organizasyon da ANDOFF seyirciler için Gölbaşı-Haymana Yolu sapağından itibaren ulaşımı rahat sağlamaları için güzergah boyunca yönlendirmeleri koydu. İki gün boyunca sürecek yarışta bulunan izleyicilerden isteyenler, organizasyonla iletişime geçerek cumartesi akşamı yarış alanı etrafındaki kamp alanına çadırlarını kurabilecek.

Öte yandan yarış alanında kurulacak olan sponsorların çadırları altında yapacağı kendi ürünlerinin tanıtımı yanında Türk Kızılayı da kan vermek isteyen seyircilerin hizmetinde olacak.

Yarışma 19 Haziran Pazar günü 19:30’da düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı