Buradasınız
Home > Güncel > Ödüllü Motora Otomatik Vites Dopingi

Ödüllü Motora Otomatik Vites Dopingi

2012 ve 2013’de üst üste iki yıl “Yılın Motoru” ödülüne hak kazanarak, satışa sunulduğu ülkelerde müşterilerin beğenisini toplayan Ford’un 1.0L EcoBoost motoru şimdi çift kavramalı otomatik vites seçeneği ile satışa sunuluyor. Benzinli motorda dizel yakıt ekonomisini sunan 1.0L EcoBoost motor Fiesta’da PowerShift şanzıman ile fabrika verilerine göre ortalama 4,9 lt yakıt tüketimine sahip.

Düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı konforla buluşturan PowerShift 6 ileri otomatik şanzıman, bir sonraki vitesi hızlı ve en uygun zamanda seçerek, kullanıcısına mükemmel bir vites geçişi deneyimi yaşatıyor. Günümüzün en ileri teknolojilerini aynı çatı altında bir araya getiren Fiesta, 1.0L EcoBoost motor ve Powershift otomatik şanzıman kombinasyonu ile en düşük hacimli otomatik vitesli araç olarak sınıfında öne çıkıyor.

Fiesta’da sunulan 100PS 1.0 EcoBoost motor ve Powershift otomatik şanzımanlı kombinasyon; 6000 d/d’da 100 PS güç ve 1400 – 4000 d/d aralığında 170 Nm tork sunuyor. Maksimum hızı 180 Km/s olan aracın 0’dan 100 Km/s hıza çıkış süresi ise 10,8 sn. Kilometrede 114 gr CO2 emisyonu üreten araç şehir içi  6,6 lt, şehir dışı 3,9 lt, ortalamada ise 4,9 lt yakıt tüketim değerleri ile aynı zamanda dizel motora iyi bir alternatif konumunda.

Yeni Fiesta yüksek güvenlik teknolojileri ile sunuluyor

Ford’un üst sınıf araçlarda bulunan teknolojik özellikleri daha çok sayıda sürücüye ilk kez sunarak, teknolojiyi demokratikleştirme yaklaşımını sürdüren Fiesta, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi, Ford SYNC araç içi iletişim sistemi, Ford Acil Durum Yardımı, MyKey gibi üstün teknolojik özelliklere de sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı