Buradasınız
Home > Güncel > O İki Model Güvenlik Sınavını Geçti mi?

O İki Model Güvenlik Sınavını Geçti mi?

CARMEDYA.COM – Volkswagen Tiguan ve Seat Ateca zorlu EuroNcap çarpışma testine katıldı. Uzunca süre otomobil severleri meraklandıran Seat Ateca çarpışma testlerinden 5 yıldız ile ayrıldı. Önden çarpmalarda sürücünün göğüs kafesi hariç tüm uzuvlara tam koruma sağlayan model aynı başarıyı yolcu içinde gösterdi. Tam karşıdan düz duvar çarpmalarında model Sürücünün göğüs kafesi dışında tüm eklemlerine tam koruma sağlarken, arkada oturan yolcunun göğüs kafesine tam koruma sağlamıştır. Yandan araç ile çarpmalarda baş kısmı dışında tam koruma sağlayan Ateca, sabit direk çarpmalarında ise güğüs ve baş kısmı dışında tüm uzuvlara tam koruma sağladı. Önden ve arkadan çarpmalarda da boyun kısmına tam koruma sağlayan Seat Ateca EuroNcap çarpışma testlerinden 5 yıldız ile ayrılmayı başardı.

Volkswagen Tiguan da güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı başardı. Önden yarım yüzey çarpmalarda sürücü ve yolcunun göğüs kafesi dışında tüm eklemlerine tam koruma sağlanmıştır. Tüm düz duvar çarpmalarında sürücüye maksimum koruma sağlanırken arka yolcunun göğüs kafesine sınırlı koruma sağlanmıştır. Yandan araç ve sabit direk çarpmalarında tüm uzuvlara tam koruma sağlayan model, önden ve arkadan çarpmalarada tam koruma başarısını göstermiştir. Bu sonuçlarla yeni Volkswagen Tiguan’da çarpışma testlerinden 5 yıldızı kaptı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı