Buradasınız
Home > Güncel > Nissan’dan Yepyeni Bir Sedan

Nissan’dan Yepyeni Bir Sedan

Nissan Sedan Sunny

Nissan Motor Co. Ltd. 8.Çin (Guangzhou) Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni global sedanını görücüye çıkardı. Nissan, bu yeni aracını efsanevi “Sunny” modelinin adını kullanarak Ocak 2011’den itibaren öncelikle Çin’de satışa sunacak.  Sunny, Çin lansmanı ardından dünyada 170 ülkede satışa sunulacak.

Çin’de ilk olarak 2003 yılında piyasaya sunulan Nissan Sunny, yeni Dongfeng Nissan ortaklığı tarafından yerel olarak üretilen ilk model olmasıyla öne çıkıyordu.  Kalite, genişlik ve sürüş performansıyla kullanıcıların beğenisini kazanan Sunny, kısa zamanda Çin’de Nissan markasının binek araç pazarında sağlam bir temel oluşturmasını sağladı.

Yakıt ekonomisinde sınıfında lider olması amacıyla üretilen, bütünüyle yenilenmiş Sunny’nin genç ailelere hitap etmesi bekleniyor. Nissan ürün gamına özgü benzersiz tasarım anlayışı, kaliteli ve ergonomik yapının birleşimi kompakt bir sedanı oluşturuyor.

Sunny’de kendisini kanıtlamış 1.5-litrelik Nissan HR15DE motor ve yeni nesil  X-tronic kademesiz vites sistemi yer alıyor. Sunny, kullanıcılara hızlanma ve yavaşlama gerektiren şehir içi trafiğinde kullanım kolaylığı sağlarken, yakıt ekonomisinde sınıfında lider olmak üzere tasarlanmış teknolojisiyle de çevresel açıdan üstün bir performans sergiliyor.

Yeni Sunny, Nissan’nın Çin tesislerinde üretilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı