Buradasınız
Home > Güncel > Nissan’dan Pazar Payı Rekoru

Nissan’dan Pazar Payı Rekoru

Şubat ayında gerçekleşen satışlarla Avrupa ve Türkiye’de şimdiye kadar ki en iyi pazar payını yakalayan Nissan, tüm Avrupa ülkelerinde 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 53 büyüyerek 53 bin 781 adetlik satışa ve yüzde 3.9 pazar payına ulaştı.

Türkiye’de ise ilk iki ayı toplam 103.383 adetlik satışla kapatan otomotiv sektörü içinde  2.019 adetlik  satış elde eden Nissan, Ocak ayında %1.83 pazar payı ile 821 adetlik satış gerçekleştirirken, Şubat  ayında ulaştığı 1198 adetlik satış ile yüzde 2.04’lük bir pazar payına erişti; binek araç satışında pazar payı yüzde 2.66 oldu.

Nissan Türkiye, Nissan Avrupa’nın genel stratejilerini destekleyecek şekilde bir performans gösteriyor ve orta vadede ilk olarak yüzde 3 pazar payına erişmeyi, sonrasında da Nissan’ın global pazar  payına erişmeyi hedefliyor.

2010 yılında Doğu ve Batı Avrupa ile Rusya dahil toplam 555 bin adet araç satıp, İngiltere  ve İspanya’daki üretim tesislerinde toplam 527 bin 966 adet üretim yapan Nissan’ ın Avrupa’daki satış operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Bernard Loire;  “Nissan’ı Avrupa’ nın bir numaralı Japon markası yapmak niyetimiz alınan bu son pazar performansı sonuçlarıyla sözlerimizi desteklemektedir” diyerek Nissan’ ın son üç yılda pazar payını artırmakta olduğunu ve 2011 yılının Nissan’ ın şimdiye kadarki en iyi yılı olmasını hedeflediklerini belirtti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı