Buradasınız
Home > Güncel > Nissan’dan Bir Crossover Daha

Nissan’dan Bir Crossover Daha

Japon üretici Nissan, bütün dünyada yükselişte olan crossover akımından yararlanmakta kararlı. Bu bağlamda geçtiğimiz yıllarda konsept hali sergilenen Kicks’i hayata geçiren firma dikkat çekmeye devam ediyor.

Juke ve Qashqai arasında yer alan küçük boşluğu dolduracağı açıklanan Kicks’in boyu, Juke’tan 170 mm daha uzun olsa da eni 4 mm daha dar. Yükseklik konusunda da 20 mm avantajlı olan Kicks’in aks mesafesi de 80 mm artışla 2.610 mm’ye ulaşmış.

Tasarım anlamında da Juke ve Qashqai arasında kalan otomobil köşeli hatlarıyla dikkat çekiyor. Büyük bir ön panjurla donatılan Kicks’in yüksek kaputu ve şişkin çamurlukları heybetli bir duruş sergilerken kontrast renkli tavan ve siyaha boyanan sütunlar eğlenceli yanını ortaya çıkarmış. Bu tip araçlarda görmeye alıştığımız üzere gövdenin alt bölümleri ve tamponlar siyah plastikle korunmuş.

İç mekanda çok daha sade bir tasarım dili izleyen Nissan burada, alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, hız göstergesi dışında tamamen dijital olan gösterge paneli, dokunmatik bilgi ekranı, deri kaplı ön konsol ve kontrast renkli deri döşemeler gibi detayları kullanmış.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı